W Cieniu Jupiterów Mielec
fratelli
Image default
Informacje

Jest gminne dofinansowanie

Gmina Radomyśl Wielki ponownie wyraziła chęć pomocy dla województwa przy budowie chodników wzdłuż drogi wojewódzkiej z Mielec – Lisia Góra.

Władze regionalne wypracowały model, w którym podejmują się budowy tras dla pieszych przy finansowym udziale gmin. Zazwyczaj chodzi o dofinansowanie w wysokości 50 procent. Koszt budowy chodnika przy wojewódzkim trakcie z Mielca do Lisiej Góry na terenie radomyskiej gminy to kilka milionów złotych. Dlatego zarówno włodarze regionu, jak i gminy zgodzili się, że zadanie to należy wykonać w kilku etapach.

W tym roku jest szansa na kolejny odcinek chodnika. Radomyscy radni na sesji Rady Miejskiej 28 stycznia podjęli uchwałę w sprawie udzielenia pomocy finansowej Województwu Podkarpackiemu w 2019 roku z budżetu Gminy Radomyśl Wielki w wysokości 120 tys. zł z przeznaczeniem na zadanie inwestycyjne pn. „Przebudowa drogi wojewódzkiej Nr 984 Lisia Góra-Radomyśl Wielki-Mielec polegającą na budowie chodnika dla pieszych wraz z niezbędną infrastrukturą techniczną”. – Mamy kilka miejsc, gdzie może być budowany chodnik.

Są gotowe projekty. Mamy chociażby sprawę ciągu dalszego trasy dla pieszych z Partyni do Radomyśla, jest kwestia połączenia chodnikowego z Radomyśla do Zdziarca. Zobaczymy, który odcinek wskaże województwo – powiedział burmistrz Józef Rybiński.


e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Kultura na talerzu – kulinaria różnych krajów [FOTO]

Wiadomości Mielec

Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom w Bibliotece w Podleszanach

Wiadomości Mielec

Cyrk Korona – Nowe Show jak z Bajki [FOTO]

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa