W Cieniu Jupiterów Mielec
fratelli
Image default
Informacje

Medal na pożegnanie

Anna Litwin, sołtys wsi Zgórsko, odebrała najwyższe gminne odznaczenie „Medal za zasługi dla Miasta i Gminy Radomyśl Wielki”.

Spotkanie w Domu Ludowym było okazją do oficjalnego pożegnania sołtyski, która pełniła swoją funkcję przez 16 lat (cztery kadencje), a w najbliższych wyborach już nie wystartuje. Burmistrz Józef Rybiński, przewodniczący Rady Miejskiej Jan Miękoś, starosta Stanisław Lonczak, czy ks. proboszcz Wiesław Nowak, a także pozostali goście i mieszkańcy wsi podziękowali pani Annie za pełną zaangażowania służbę na rzecz Zgórska.

– Może być pani dumna z tego, co udało się dokonać w Zgórsku przez te półtorej dekady. Gołym okiem widać, jak wiele poczyniono inwestycji, które bardzo dobrze służą mieszkańcom – powiedział burmistrz Józef Rybiński. – Odnowiona została droga wojewódzka i wybudowany został przy niej chodnik, trakty gminne zyskały dywaniki asfaltowe, co bez wątpienia wpłynęło na poprawę bezpieczeństwa mieszkańców. Powstał Dom Ludowy, który wielokrotnie już służył i nadal służy lokalnej wspólnocie.

W pejzażu wsi pojawił się też wspaniały kompleks sportowo-rekreacyjny: jest boisko piłkarskie, boisko wielofunkcyjne ze sztuczną nawierzchnią i plac zabaw. Dzięki pani inicjatywie bądź zaangażowaniu w Zgórsku odbywały się dożynki wiejskie, rajdy rowerowe, wspaniałe uroczystości z okazji 900-lecia wsi, która jest najstarszą miejscowością powiatu mieleckiego, czy też jubileusze ks. prałata Stanisława Niemca. Mieszkańcy wsi są pani wdzięczni za organizację kursów gotowania, tańca, aerobiku oraz utworzenie i prowadzenie pierwszego w naszej gminie Klubu Seniora. Bez pani zaangażowania te wszystkie przedsięwzięcia nie byłyby możliwe – wyliczał włodarz.

Anna Litwin dziękując za uhonorowanie jej „Medalem za zasługi …” zwróciła uwagę na dobrą i owocną współpracę z władzami gminy, radnymi, sołtysami, pracownikami urzędu, członkami rady sołeckiej czy OSP. – Dziękuję wszystkim za współpracę, zawsze mogłam na was liczyć – dodała.


e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Kultura na talerzu – kulinaria różnych krajów [FOTO]

Wiadomości Mielec

Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom w Bibliotece w Podleszanach

Wiadomości Mielec

Cyrk Korona – Nowe Show jak z Bajki [FOTO]

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa