W Cieniu Jupiterów Mielec
Paliwa Mielec Zbiorniki
Paliwa Mielec Zbiorniki
Paliwa Mielec
fratelli
Paliwa Mielec
Image default
Informacje

Milion na drogi powiatowe

Podczas ostatniej sesji Rady Miejskiej w Radomyślu Wielkim (28.01) radni zdecydowali o przyznaniu środków w ramach pomocy finansowej dla powiatu mieleckiego. Dzięki temu w tym roku wyremontowane mogą zostać drogi powiatowe na długości nawet około 4 kilometrów.

Na dofinansowanie przedsięwzięć drogowych powiatu radomyscy rajcy przeznaczyli pół miliona złotych. Tyle samo ma zainwestować na terenie gminy mieleckie starostwo.

Wszystko na „asfalty”

Wszystko wskazuje na to, że całość tej kwoty zostanie przeznaczona na nowe nakładki asfaltowe. – Jeśli chodzi o gminę Radomyśl Wielki to powiat nie ma na razie żadnego aktualnego projektu dotyczącego budowy chodników. W planie Powiatowego Zarządu Dróg jest sporo miejscowości gminy ujętych do projektowania chodników. W tym roku nie myślałbym już jednak o budowie chodników, tylko pół miliona z budżetu powiatu i pół miliona dofinansowania gminy przeznaczyłbym na remont dróg. W zależności od wyboru dróg, mniej lub bardziej zniszczonych, można będzie za tą kwotę zrobić od 2,5 do 4 km nowych nakładek. Jeśli chodzi o remont dróg to perspektywy są więc lepsze niż były – mówił starosta Stanisław Lonczak, obecny na sesji Rady Miejskiej w Radomyślu Wielkim.

W najbliższych tygodniach zapewne dowiemy się, które drogi będą w tym roku remontowane. PZD ma bowiem w miarę możliwości szybko ogłosić przetargi.

Rząd pomoże?

Dodajmy, że starostwo przygotuje listę projektów drogowych, które w perspektywie 5 lat mogłyby być zgłoszone do rządowego programu przebudowy dróg lokalnych. – Będziemy sukcesywnie składać wnioski o dofinansowanie do tego rządowego programu. Przy czym trzeba pamiętać, że możemy złożyć w ciągu roku dwa wnioski. Gmina Radomyśl Wielki ma drogi, które wpisywałyby się w ten program i istnieje konieczność ich modernizacji, np. w Żarówce i Dulczy Wielkiej. W tym przypadku w grę wchodzi nakładka asfaltowa, chodniki i most. Zapewne zasadne byłoby wnioskować o środki zewnętrzne na gruntowną przebudowę – mówił starosta Lonczak.

Z opinią starosty zgodził się burmistrz Józef Rybiński: – Drogi w tych dwóch miejscowościach wymagają robót w wysokim standardzie, stąd starostwo rzeczywiście powinno się starać o dofinansowanie zewnętrzne. Jako gmina możemy zadeklarować wsparcie finansowe w przygotowaniu projektów.


e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Derby Podkarpacia bez sensacji. Rysice Rzeszów – ITA Tools Stal Mielec 3:0 [FOTO, VIDEO]

Wiadomości Mielec

Bieg Wilczym Tropem 2024 [FOTO, VIDEO]

Wiadomości Mielec

„Rzeka życia – miłość” – promocja tomiku

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa