W Cieniu Jupiterów Mielec
fratelli
Image default
Kultura i nauka

„Odlećmy razem do gwiazd”, czyli walentynki Mieleckiej Grupy Literackiej „Słowo”

Niecodzienne, bo walentynkowe spotkanie Mieleckiej Grupy Literackiej „Słowo” odbyło się 15 lutego 2019 roku w cukierni Pokusa w Mielcu. Była to okazja, aby w tak wyjątkowym dniu  mieleccy poeci zaprezentowali swoje wiersze o miłości.

Na spotkaniu obecny był prezes Towarzystwa Miłośników Ziemi Mieleckiej Janusz Chojecki, który zabłysnął wiedzą na temat świętego Walentego. W cudowny nastrój święta zakochanych wprowadziła wszystkich Małgorzata Pazdro, śpiewając piosenki: „Razem zestarzejmy się”, „Rękawiczki”, „Wiosna i deszcz”, „Lubię wracać tam gdzie byłem”, „Szukaj mnie”, „Odlećmy razem do gwiazd”. Prezentację wierszy miłosnych rozpoczęła prezes MGL „Słowo” Aleksandra Piguła , a następnie strofy o miłości  recytowali wszyscy członkowie grupy.

Nie zabrakło też opowieści o okolicznościach pisania poezji romantycznej i wspólnych rozmów przy kawie i herbacie. Z uwagi na to, że sala w cukierni nie mogła pomieścić więcej osób, w spotkaniu uczestniczyli tylko członkowie grupy, a dodatkową atrakcją było to, że każdy uczestnik miał na sobie element w czerwonym kolorze. O miłości można mówić bez końca, wszak niejedno ma imię , o czym przekonaliśmy się wszyscy i będziemy wracać do tego spotkania jeszcze długo.

Dziękuję Bogusławowi Trojnackiemu za piękne zdjęcia, właścicielce cukierni Pokusa  pani Marcie Rączce -Żurawskiej , paniom Uli i Małgosi z cukierni Pokusa za ciepłe przyjęcie, a wszystkim zakochanym w poezji członkom Mieleckiej Grupy Literackiej „Słowo” za wspaniałą ucztę literacką.

Aleksandra Piguła


e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom w Bibliotece w Podleszanach

Wiadomości Mielec

Cyrk Korona – Nowe Show jak z Bajki [FOTO]

Wiadomości Mielec

Czy Mielec będzie unikalnym miejscem na mapie Polski?

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa