W Cieniu Jupiterów Mielec
fratelli
Image default
Galerie Kultura i nauka

SDK – Malowanie,, nokturnów,, na warsztatach malarskich…[FOTO]

Na warsztatach artystycznych dla dorosłych z cyklu malarstwo odbywających się w Spółdzielczym Domu Kultury MSM w Mielcu  uczestnicy zmierzyli się z niełatwym tematem malowania scen nocnych.

Nokturn- (łac. Nocturnus-nocny)- to obraz, którego motywem jest przedstawienie nocnej scenerii przyrody lub przestrzeni miejskiej. Także i dziś klimat wieczornej i nocnej przestrzeni miejskiej dostarcza znakomitych tematów do realizacji malarskich. Podstawową ich cechą jest kontrastowość wynikająca z gry światła i cienia. Walory światła sztucznego rozjaśniające wieczorny czy też nocny mrok wywołują nieograniczoną w praktyce tonalność walorową. Barwy świateł emitowanych przez uliczne lampy, neony, szyby wystawowe mienią się swoistą feerią barw.

Siła światła jest mocno zróżnicowana – od pełnej jasności po całkowity mrok. Nawet w mało wyszukanym kadrze rzeczywistości miejskiej, z ograniczoną ilością elementów ilustracyjnych, malarz może dostrzec i wydobyć klimat oraz nastrojowość miejsca. Gra wieczornego światła i cienia łagodzi niekiedy zbytnią drobiazgowość detali architektonicznych budynków. Dla malarza jest to sytuacja sprzyjająca.

Powstały obrazy tajemnicze, nastrojowe i  pełne kontrastów.


e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Cyrk Korona – Nowe Show jak z Bajki [FOTO]

Wiadomości Mielec

Czy Mielec będzie unikalnym miejscem na mapie Polski?

Wiadomości Mielec

Koncert popis tańca na scenie SCK [FOTO]

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa