W Cieniu Jupiterów Mielec
Mielec
fratelli
Image default
Galerie Imprezy masowe i koncerty

Spotkanie autorskie z Karoliną Wilczyńską [FOTO]

We wtorek (07.05) w Filii Ośrodka Kultury w Woli Mieleckiej  odbyło się spotkanie autorskie z Karoliną Wilczyńską, jedną z najpoczytniejszych autorek literatury kobiecej w Polsce. Pisarka spotkała się z czytelnikami w ramach Dyskusyjnego Klubu Książki, działającego przy Bibliotece Publicznej Woli Mieleckiej.

Karolina Wilczyńska pochodzi z Kielc, jest absolwentką Akademii Ekonomicznej w Krakowie.  Ukończyła studia z zakresu bankowości, finansów oraz zarządzania. Pisanie od wczesnych lat było jej ulubionym zajęciem, ale zanim stało się sposobem na życie, zajmowała się wieloma rzeczami. W swojej karierze pracowała jako trenerka, terapeuta, wykładowca uniwersytecki oraz prowadziła fundację.

Na swoim blogu tak pisze o sobie: „Staram się przekazać to, co widzę i czuję. Interesuje mnie człowiek, jego myśli, motywacje, odczucia. Nie ukrywam, że staram się prowokować do myślenia. Nie wymagam, żeby wszyscy się ze mną zgadzali, ale nie akceptuję chamstwa i złośliwości. Alergicznie reaguję na egoizm, brak tolerancji i krzywdy wyrządzane bezbronnym. Cenię szczerość. Piszę o tym, co moim zdaniem ma największe znaczenie w życiu – o uczuciach”.

Karolina Wilczyńska zadebiutowała w 2006 roku powieścią „Perfomens”. Kolejne powieści to: „Ta druga”, „Anielski kokon”, „Właśnie dziś, właśnie teraz”, „Ja kochanka”. Czytelniczki pokochały również cykle powieściowe: Stację Jagodno, Rok na Kwiatowej, serię z Nataszą. Za swą twórczość autorka otrzymała wiele nagród. W 2011r. wygrała Ogólnopolski Konkurs Literacki „Świat kobiety”. Podczas I edycji Festiwalu Literatury Kobiecej w Siedlcach w 2012 roku została nominowana do nagrody Pióra za powieść „Ta druga”, otrzymała także za tę właśnie powieść nagrodę czytelniczek.  

Pisarka podczas spotkania opowiadała o swoim codziennym życiu. Jak każda kobieta – gotuje, sprząta, pracuje w ogrodzie. Ma wiele pasji. Jest miłośniczką rękodzieła.  W wolnych chwilach haftuje, szydełkuje, robi na drutach, ozdabia przedmioty techniką decoupage’u i tworzy biżuterię. Kocha słoneczniki i kolor fioletowy. Pomysły na książki czerpie z życia. Lubi obserwować ludzi. Z niegasnącym zainteresowaniem słucha ludzkich historii i rozumie kobiece emocje. Praca terapeuty w dużym stopniu znajduje odbicie w jej twórczości. Powieść stara się tak napisać, żeby była atrakcyjna dla czytelnika, wartościowa i niosła głębokie, życiowe przesłanie. A przede wszystkim by wzbudzała w czytelniku emocje.

Autorka zdradziła również literackie plany na przyszłość. Miłośniczki Stacji Jagodno doczekają się jeszcze dwóch części, które zamkną 10 częściowy cykl. Będzie również nowa seria i jak zapewnia autorka całkowicie różniąca się od tych, które ukazały się do tej pory.

W spotkaniu uczestniczyła duża grupa odbiorców. Wśród nich byli m.in.: Radna Gminy Mielec Zofia Załucka, dyrektor Samorządowego Ośrodka Kultury i Sportu Gminy Mielec Damian Małek, uczestniczki Dyskusyjnego Klubu Książki, bibliotekarze, nauczyciele i młodzież z Zespołu Szkół w Woli Mieleckiej oraz czytelnicy. Po spotkaniu nie zabrakło oczywiście wspólnych zdjęć i autografów, rozdawanych przez pisarkę. Była również możliwość zakupienia książek autorki.


e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

10 lat – Fundacji Biało-Czerwone Skrzydła [FOTO]

Wiadomości Mielec

„Na językach” – Konkursu Piosenki Obcojęzycznej [FOTO]

Wiadomości Mielec

Szpitalny Oddział Ratunkowym z nożownikiem [FOTO]

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa