22 maja 2019 (środa) - 21:33
Slider
Image default
Sport

Stal podejmuje Górnika Zabrze

Marzec dla podopiecznych Michała Przybylskiego i Marcina Basiaka jest bardzo pracowity, gdyż zaczynając od spotkania w Opolu, Mielczanie w dziesięć dni na ligowe parkiety wybiegną czterokrotnie, kolejno w meczach z Górnikiem Zabrze, Arką Gdynia i PGE VIVE Kielce. Starcie z Górnikiem już w tą środę w Mielcu!

Górnik od lat jest czołowym zespołem PGNiG Superligi, lecz w tym sezonie zachwyca. Zespół prowadzony przez charyzmatycznego Rastislava Trtika w obecnym sezonie już dwukrotnie urywał punkty Orlen Wiśle Płock w jednym ze spotkań wygrywając w regulaminowym czasie gry, zaś w drugim ulegając w karnych. Dwukrotnie słabsze od Zabrzan okazały się również Azoty Puławy.

W zespole „Trójkolorowych” występuje dwóch naszych byłych zawodników, a mowa rzecz jasna o Rafale Glińskim i Michale Adamuszku, którzy stanowią o sile Górnika. Bardzo mocnym punktem zespołu ze śląska jest również bramka, której strzegą kapitalny Martin Galia oraz Mateusz Kornecki, który po sezonie przeniesie się do PGE VIVE Kielce.

Po zmianie trenera Stal jest zespołem nie do poznania. „Czeczeńcy” pod wodzą Michała Przybylskiego i Marcina Basiaka rozegrali dotychczas trzy spotkania i w każdym z nich pokazali charakter oraz wolę walki. Punkty udało się zdobyć w starciu z Wybrzeżem Gdańsk, lecz w spotkaniach w Głogowie i Opolu mielczanie również pokazali się z bardzo dobrej strony przegrywając w nieznacznie, kolejno 24:25 oraz 31:33.

W środowym pojedynku faworyt może być tylko jeden, aczkolwiek w ostatnich spotkaniach „Biało-Niebiescy” udowadniali, że potrafią nawiązać walkę w każdym, i miejmy nadzieję, że podobnie będzie i tym razem!

22. seria PGNiG Superliga: SPR Stal Mielec – NMC Górnik Zabrze, 13.03.2019, godz. 19:00, Mielec


Slider

Zobacz też...

Dodaj komentarz

Mielec: Informacje, Relacje, Wiadomości, Wydarzenia, Ogłoszenia, Nowości
%d bloggers like this: