W Cieniu Jupiterów Mielec
Image default
Galerie

Tradycyjna wigilia w Dulczy Wielkiej [FOTO]

Po raz kolejny, tuż przed Bożym Narodzeniem, osoby samotne, niepełnosprawne i seniorzy z terenu gminy Radomyśl Wielki uczestniczyli we wspólnej wieczerzy wigilijnej, która odbyła się 20 grudnia w Dulczy Wielkiej.

Swą gościnę zaproponowali właściciele Domu Weselnego Rajski Ptak, państwo Józef i Romana Dudkowie. – Witam wszystkich bardzo serdecznie. Dzięki hojności właścicieli tego lokalu, możemy państwa ugościć w świątecznej atmosferze – mówiła Bożena Zaskalska, kierownik GOPS w Radomyślu Wielkim. To właśnie pracownicy radomyskiego ośrodka są inicjatorami wigilijnych spotkań.

– W tym szczególnym okresie z wielkim szacunkiem i podziękowaniem chciałem się pokłonić gospodarzom, za to, że nas państwo u siebie goszczą i dzielą się tym czym przez cały rok wypracowaliście – powiedział burmistrz Józef Rybiński. – Kłaniam się wszystkim zgromadzonym. Wszyscy tęsknimy za wigilijnym stołem, opłatkiem, kolędami, choinką i pasterką, bo są to chwile rodzinnego ciepła, wzajemnej życzliwości i szacunku. U progu Nowego Roku życzę wszystkim zdrowia, uśmiechu i pogody ducha – dodał włodarz.

W Rajskim Ptaku zjawiło się kilkadziesiąt osób, które spędziły kilka godzin w bożonarodzeniowej atmosferze przy wigilijnym stole w gronie pracowników socjalnych, burmistrza Józefa Rybińskiego, ks. dra Andrzeja Ślusarza – proboszcza parafii w Dulczy Wielkiej, miejscowych samorządowców, nauczycieli i uczniów. To również dzięki duleckim dzieciom zebrani mogli poczuć ducha Bożego Narodzenia. Uczniowie bowiem zaprezentowali jasełka i śpiewali kolędy.

Wigilijne spotkanie nie mogło się obyć bez tradycyjnej modlitwy poprowadzonej przez ks. proboszcza. Po niej zgromadzeni celebrowali chwile łamania się opłatkiem, składania życzeń. Potem przyszedł czas na spożywanie wigilijnych potraw. W trakcie wieczerzy nie zabrakło śpiewu kolęd.


e-leclerc-mielec
Navi

Zobacz też...

Zostaw komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa