W Cieniu Jupiterów Mielec
Paliwa Mielec Zbiorniki
Paliwa Mielec Zbiorniki
Paliwa Mielec
Paliwa Mielec
fratelli
Image default
Informacje

Wybory sołtysów za nami

Dąbrówka Wisłocka i Partynia to następne dwa sołectwa z gminy Radomyśl Wielki z nowymi sołtysami. W pięciu kolejnych miejscowościach bez zmian.

W Dąbrówce Wisłockiej dotychczasowy sołtys Józef Stec zrezygnował z ubiegania się o reelekcję. Jego następcą został Krzysztof Kukla (jedyny kandydat). Podczas zebrania wiejskiego oddało na niego swój głos 84 osoby na 89. Z kolei w Partyni miejsce ustępującej sołtyski Barbary Suchy zajął Marek Kulpa (również jedyny kandydujący). Podczas zebrania obecnych było 80 mieszkańców, 74 wzięło udział w głosowaniu, a 67 oddało głos na Kulpę.

W Janowcu sołtysem pozostał Mariusz Bajor (50 głosów „za” na 56 głosujących); w Rudzie – Marian Dziekan (63 głosy „za” na 65 głosujących), a w Żarówce – Aleksander Mróz (76 głosów „za” na 82 głosujących). Nie mieli oni kontrkandydatów.

Z kolei w Dąbiu sołtysem pozostał Krzysztof Mazur, który wygrał z Andrzejem Błachem. Na 114 zebranych głosowało 104 osoby. 66 opowiedziało się za Mazurem, a 37 za Błachem. Jeden głos był nieważny.

W Radomyślu Wielkim przewodniczącą Zarządu Osiedla nadal będzie Bożena Kagan. Za jej kandydaturą było 90 osób, przeciw – 7. Do Zarządu Osiedla wybrani zostali: Mateusz Stadnik, Zuzanna Kopacz, Magdalena Bielat, Michał Ziomek, Michał Kozioł, Agnieszka Jarosz, Adrian Moździerz, Józef Idzik, Grażyna Chmiel, Marian Bury, Krystyna Bajor, Łukasz Rżany, Grzegorz Świąder i Maria Kośla. Podczas zebrania obecnych było 106 mieszkańców.

e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Potrzebna pomoc dla 5,5-letniego Dawidka z Woli Mieleckiej potrąconego przez samochód

Wiadomości Mielec

Pijany jechał ciągnikiem w Tuszowie Narodowym

Wiadomości Mielec

Nowa sala gimnastyczna dla II Liceum Ogólnokształcącego

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa