W Cieniu Jupiterów Mielec
Paliwa Mielec Zbiorniki
Paliwa Mielec
fratelli
Image default
Galerie

Wyjątkowe Kobiety z Gminy Mielec [FOTO]

Po raz ósmy z okazji Dnia Kobiet w Samorządowym Ośrodku Kultury w Chorzelowie odbyła się uroczysta gala „Wyjątkowa Kobieta Gminy Mielec”, w trakcie której wyróżniono panie  szczególnie zaangażowane w życie Gminy Mielec w 2018 roku.

Nagroda „Wyjątkowa Kobieta Gminy Mielec jest uhonorowaniem najaktywniejszych Pań, które poprzez swoją działalność, wykraczają poza zwykłą aktywność dnia codziennego. Ponadto stanowi docenienie ich działalności, niezwykłego zaangażowania i osiągniętego sukcesu oraz podkreśla rolę kobiet w życiu rodzinnym i społecznym.

Kapituła nagrody w składzie Józef Piątek, Wójt Gminy Mielec, Tomasz Ortyl, Zastępca Wójta, Bogdan Cygan, Przewodniczący Rady Gminy Mielec, Damian Małek, Dyrektor SOKiS przyznała nagrody w pięciu kategoriach.

W kategorii „Kobieta przedsiębiorcza” za rozwój i promocję lokalnej przedsiębiorczości, wspieranie rodzimego biznesu oraz osiągnięte sukcesy w działalności gospodarczej nagrodę otrzymała Maria Bożek z Woli Mieleckiej, współwłaścicielka Zakładu Metalowego „WB”.

W kategorii „Kultura” za upowszechnianie sztuki teatralnej, zaangażowanie w pracę twórczą oraz osiągnięte sukcesy na niwie artystycznej nagrodę otrzymała Bożena Bugaj z Chorzelowa.

W kategorii „Działalność społeczna” za szczególnie zaangażowanie w działalność społeczną, integrację lokalnego środowiska diabetyków oraz stałe podnoszenie świadomości na temat cukrzycy nagrodę otrzymała Alicja Krużel z Woli Mieleckiej.

W kategorii „Oświata i wychowanie” za stałe podnoszenie poziomu edukacji oraz szczególne osiągnięcia w zakresie pracy oświatowej i wychowawczej wśród dzieci i młodzieży nagrodę otrzymała Małgorzata Jastrząb z Podleszan.

W kategorii „Gospodyni roku 2018” za niezwykłe zaangażowanie na rzecz społeczeństwa, wsparcie lokalnych inicjatyw oraz przekazywanie doświadczeń kolejnym pokoleniom nagrodę otrzymała Ewa Lipa z Książnic.   

– Chcę pogratulować Paniom, które dzisiaj były wyróżnione, ale także wszystkim Paniom, które są z nami oraz tym, które pozostały w domu. Nie jesteśmy w stanie pomieścić wszystkich kobiet z naszej Gminy, ale każdej z Was należy się podziękowanie za serce, trud i wkład w pracę na rzecz swoich rodzin, swoich lokalnych społeczności oraz Polski – powiedział w trakcie uroczystości Józef Piątek, Wójt Gminy Mielec.

Po wręczeniu statuetek i listów gratulacyjnych w programie artystycznym pt. „Z kobietą przez wieki” zaprezentowali się członkowie Chorzelowskiej Grupy Teatralnej oraz zespołu Pieśni i Tańca „Chorzelowiacy”. Występ oparty został na humorystycznym przedstawieniu różnic pomiędzy kobietami i mężczyznami, co spotkało się z bardzo entuzjastycznym przyjęciem ze strony publiczności.  Następnie na scenie pojawiły się Agnieszka Zielińska, Monika Kwarciana oraz Andrzelika Gąsiorek z Salonu Urody Mielec, które na przykładzie ochotniczek zaprezentowały stylizację fryzur okolicznościowych obowiązujących w tym sezonie.

Uroczystość choć skierowana była głownie do kobiet, miała również męski akcent. W jej trakcie nagrodę za aktywne wspieranie rozwoju piłkarstwa na terenie działalności Podokręgu Rzeszów otrzymał Józef Piątek, Wójt Gminy Mielec. W imieniu Zarządu Podkarpackiego Związku Piłki nożnej w Rzeszowie wyróżnienie wręczyli Józef Sołtys oraz Zbigniew Opiela.e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Jubileusz Podkarpackiej Stacji Pogotowia Ratunkowego [FOTO, VIDEO]

Wiadomości Mielec

Wyprodukowany w Mielcu śmigłowiec Black Hawk w ćwiczeniach medycznych NATO [FOTO]

Wiadomości Mielec

Remisem kończymy sezon przy Solskiego. FKS Stal Mielec – Pogoń Szczecin 0 : 0 [FOTO, VIDEO]

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa