Magdalena Gurda z Żarówki, Aleksandra Cetnar z Janowca i Filip Skrzyniarz z Dulczy Wielkiej zwyciężyli w 12. gminnym konkursie języka polskiego „Z polszczyzną za pan brat”.
28 lutego Zespół Szkolno – Przedszkolny w Dulczy Wielkiej miał przyjemność gościć reprezentantów szkół podstawowych z gminy. Okazją był coroczny konkurs języka polskiego „Z polszczyzną za pan brat” organizowany z myślą o utrwalaniu znajomości prawideł językowych i wpajaniu szacunku do mowy ojczystej. Uczestnicy po raz kolejny mieli okazję wykazać się umiejętnością posługiwania się poprawną polszczyzną.
Zwycięzcami zostali: Magdalena Gurda z Żarówki, Aleksandra Cetnar z Janowca i Filip Skrzyniarz z Dulczy Wielkiej. Drugie miejsce zdobyła Karolina Żytniak z Żarówki, a trzecie Alicja Nawój z Janowca. Ponadto komisja konkursowa przyznała wyróżnienia dla Wiktorii Kopacz z Radomyśla Wielkiego i Wiktorii Kuśnierz z Partyni.
