Stanisław Dziura najlepszy z Polaków [FOTO]

W miniony weekend we wrocławskiej hali Orbita odbywał się  już 42, największy na świecie  międzynarodowy turniej szermierczy dzieci do lat 15  „Challenge  Wratislavia”.

Blisko  trzy tysiące młodych szermierzy ze wszystkich kontynentów i 42 krajów rywalizowało we florecie, szabli i szpadzie  w trzech kategoriach wiekowych. Wystąpili w nim mieleccy szermierze  z Polskiego Towarzystwa  Gimnastycznego „Sokół 1893” odnosząc znaczące sukcesy.

Wśród  dziewcząt U11 do finałowej ósemki awansowała  Maria Ciszczoń, medalu pozbawiła ją Natalia Coufalowa z Dukli Ołomuniec wygrywając 8 -6.  Polka sklasyfikowana została na 8 miejscu. W tej samej kategorii wiekowej, liczącej 128 zawodniczek z całego świata, doskonale spisały się pozostałe zawodniczki PTG Sokół. Hanna Drozdowska, która ostatecznie zajęła 10 miejsce i Hanna Łabuda miejsce 17.

Drugiego dnia zawodów do rywalizacji stanęli chłopcy.  W najstarszej kategorii wiekowej U15 wystartowało aż 250 zawodników. Najlepszym z Polaków okazał się zawodnik PTG „sokół 1893”  Stanisław Dziura , który stanął na 3 miejscu podium tego prestiżowego turnieju!  O podium pokonał reprezentanta Izraela  Dovbera Vilensky 15-9. Na drodze po złoto stanął mu Węgier Adam  Fekete wygrywając 15-9 i później cały turniej. Na podium znalazło się trzech Węgrów i mielczanin wychowanek  trenera Zbigniewa Żoli