W Cieniu Jupiterów Mielec
fratelli
Image default
Informacje

10-lecie działalności Fundacji Biało-Czerwone skrzydła

Z okazji jubileuszu 10-lecia działalności Fundacji Biało-Czerwone skrzydła (26.06.24) miała miejsce oficjalna prezentacja samolotu TS-11 Iskra. To najnowszy projekt w wyjątkowym, okolicznościowym malowaniu, który stanowi ogromną atrakcję w środowisku lotniczym, ale również jest początkiem oficjalnych obchodów 10-lecia fundacji. 

Obecny podczas prezentacji samolotu Prezydent miasta Mielca Radosław Swół wraz ze swoim Zastępcą Tomaszem Leyko złożył serdeczne gratulacje założycielom fundacji, która tak wspaniale rozwija swoje skrzydła w lotnicznym mieście Mielec. A także życzył kolejnych sukcesów w realizacji statutowych celów i wszelkiej pomyślności.

Fundacja Biało – Czerwone Skrzydła została powołana w 2014 roku. Piotr Maciejewski i Jakub Kubicki stworzyli organizację, w której odbudowują i utrzymują w stanie lotnym statki powietrzne konstruowane i budowane po II WŚ w Polsce. Jej znakiem rozpoznawczym są latające egzemplarze kultowego samolotu szkolno-bojowego TS11 Iskra, pasażerski AN2, aeroklubowy PZL 101 Gawron, a w krótce samolot zaawansowanego szkolenia pilotów wojskowych w latach 60-70-80 tych – TS8 Bies. Fundacja Biało – Czerwone Skrzydła to jedyna organizacja w kraju wyspecjalizowana w obsłudze historycznych samolotów odrzutowych. To miejsce, gdzie eksponaty nie są schowane za szybą, a można i trzeba je dotknąć, uruchomić i polecieć. W hangarze, gdzie siedzibę ma fundacja, na lotnisku w Mielcu  pracują najbardziej doświadczeni mechanicy, a cały personel przeplata szkolenia z kontrolami umiejętności.

e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Szczury doprowadziły do zamknięcia budynku przedszkola

Wiadomości Mielec

Warsztaty bębniarskie na Rynku i w SCK [FOTO]

Wiadomości Mielec

„Nieme kino” w Parku Oborskich [FOTO]

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa