W Cieniu Jupiterów Mielec
fratelli
Image default
Informacje

10 lutego ruszają zapisy na kolejny semestr bezpłatnych zajęć Politechniki Dziecięcej

Serdecznie zapraszamy wszystkie dzieci w wieku 6-12 lat ze szkól podstawowych, na darmowe zajęcia Politechniki Dziecięcej, organizowane przez Fundację Wspierania Edukacji przy Stowarzyszeniu „Dolina Lotnicza”. Zajęcia odbywają się raz w miesiącu, zawsze w sobotę, w 5 lokalizacjach: Rzeszowie, Ustrzykach Dolnych, Mielcu, Dębicy oraz w Stalowej Woli.

Zajęcia w Mielcu przeznaczone s dla dzieci mieszkających w powiecie mieleckim,

Rejestracji do poszczególnych Filii można dokonać online na stronie www.dolina-wiedzy.pl/pd/uczelnia/rejestracja/ od 10 lutego od godz. 10.00 do 21 lutego do godz. 23.59.59. Rejestrację należy potwierdzić poprzez linka wysłanego automatycznie na adres mailowy podany w formularzu rejestracyjnym.

Na zajęciach Politechniki Dziecięcej poprzez eksperymenty, pokazy i ciekawe zadania dzieci odkrywają, że nauka może być doskonałą zabawą. Poruszane tematy dotyczą przede wszystkim nauk ścisłych, w tym m.in. fizyki, chemii, robotyki, astronomii, lotnictwa czy nowoczesnych technologii. „Poprzez zajęcia Politechniki Dziecięcej chcemy przede wszystkim zainspirować dzieci do odnajdywania nowych pasji, zagłębiania się w naukę i poszerzenia horyzontów. Wierzymy, że zajęcia będą dla nich swoistym natchnieniem i w ten sposób ukierunkujemy je na nauki ścisłe. Mamy też nadzieję, że to nasi mali absolwenci w przyszłości będą tworzyć najnowsze technologie i budować potencjał naszego województwa.”– mówi Łukasz Szuba, Dyrektor Fundacji.

Na zajęciach Politechniki Dziecięcej poprzez eksperymenty, pokazy i ciekawe zadania dzieci odkrywają, że nauka może być doskonałą zabawą. Poruszane tematy dotyczą przede wszystkim nauk ścisłych, w tym m.in. fizyki, chemii, robotyki, astronomii, lotnictwa czy nowoczesnych technologii. W nadchodzącym semestrze mali studenci m.in. na zajęciach z optyki dowiedzą się czym są taumatrop, fenaskistiskop czy zoetrop. Na zajęciach na temat krwi, przekonają się, że warto ją badać, ponieważ to doskonałe źródło informacji o naszym organizmie. Także w trakcie tych zajęć podczas praktycznych ćwiczeń przyszli naukowcy poznają wybrane pojęcia matematyczne. Dzięki zajęciom dotyczącym interakcji człowieka z komputerem, dzieci poznają jak obecne osiągnięcia technologiczne umożliwiają nam taką komunikację i jak możemy ją wykorzystać do niezupełnie oczywistych celów. W semestrze letnim Politechnika Dziecięca gościć będzie Karola Wójcickiego, pasjonata astronomii i zdobywcę tytułu Popularyzatora Nauki 2015, który podczas swoich zajęć będzie przekonywał dzieci, że każdy z nas może być odkrywcą, niezależnie od wieku.

W Rzeszowie zajęcia Politechniki Dziecięcej odbywają się nieprzerwanie od października 2009 roku. Projekt Politechniki Dziecięcej realizowany jest również w Filiach w Mielcu, Dębicy, Stalowej Woli oraz Ustrzykach Dolnych. Do tej pory liczba uczestników zajęć Politechniki Dziecięcej w Rzeszowie oraz w Filiach wyniosła 8286 dzieci.

Więcej informacji dotyczących zajęć znajdą Państwo na naszej stronie www.dolina-wiedzy.pl/pd

Wszelkie pytania prosimy kierować na maila [email protected] lub pod nr tel. 17 743 23 22.

 

1467394_181581975368949_770468364_n  safe_image (1) — kopia  safe_image — kopia 

e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

„Niemego kina” w Parku Oborskich [FOTO]

Wiadomości Mielec

Zawody Sportowo-Pożarnicze Gminy Mielec [FOTO]

Wiadomości Mielec

Piknik w Melexie [FOTO, VIDEO]

Wiadomości Mielec

1 Komentarz

Krimo 17 lutego 2016 (środa) at 17:00

Tanya, chyba ksywka do Ciebie pausje, masz tania zajawke na takie tematy, jakos winkowskiej nie przeszkadzalo i jara sie tematem, ale coz jedni plywaja a inni siedza na forach jestem na bank!!!

Odpowiedz

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa