W Cieniu Jupiterów Mielec
Dentysta Mielec
EsteticDent Dentysta Mielec
fratelli
Image default
Historia Imprezy masowe i koncerty Informacje

10 rocznica ogłoszenia Matki Bożej Nieustającej Pomocy Patronką Miasta Mielca.

Dziś (poniedziałek 15.11.2021) obchodzimy 10 rocznicę ogłoszenia Matki Bożej Nieustającej Pomocy Patronką Miasta Mielca.

Akt nadania patronatu 10 lat temu ówczesnemu Prezydentowi Mielca Januszowi Chodorowskiemu wręczył Ks.Abp.Wiktor Skworc.

Z tej okazji Parafia MBNP zaprasza dziś wszystkich mieszkańców naszego miasta.

PROGRAM UROCZYSTOŚCI:

  • 17.30 czuwanie maryjne
  • 18.00 uroczysta Eucharystia
  • koncert maryjny

Wiktor Skworc był biskupem Diecezji Tarnowskiej od 1998 roku. Jego obecność w Mielcu w listopadzie 2011 roku umotywowana była podwójnie. Biskup przywiózł do miasta dekret watykańskiej Kongregacji Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów mówiący o nadaniu miastu Mielec patronatu Matki Bożej Nieustającej Pomocy, a także chciał się pożegnać z mielczanami, ponieważ decyzją Benedykta XVI został mianowany nowym metropolitą katowickim.

Matka Boża staje się patronką nie miejsc, nie ulic, ale waszych serc – mówił z homilii arcybiskup Skworc, dziękując Towarzystwu Miłośników Ziemi Mieleckiej, a także samorządowcom za podjęcie inicjatywy obwołania Matki Bożej Nieustającej Pomocy patronką miasta. Inicjatywę tę nazwał „umocnieniem pewnej praktyki, która wpisuje się w istnienie Mielca”.

Pamiętam to miasto z mojej pierwszej wizyty tutaj. To był 1997 rok. To było inne miasto – miasto pełne problemów. Z tymi problemami uciekaliście się do Matki, która tutaj czczona jest w wielu miejscach – mówił arcybiskup.

e-leclerc-mielec
Navi

Zobacz też...

Zostaw komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa