W Cieniu Jupiterów Mielec
Dentysta Mielec
EsteticDent Dentysta Mielec
fratelli
Image default
Informacje

100 tys. zł na zabytki na terenie Powiatu Mieleckiego

Zarząd Powiatu Mieleckiego zaproponował  przyznanie dotacji na dofinansowanie prac konserwatorskich, restauratorskich i budowlanych przy zabytkach wpisanych do rejestru zabytków.

Wiele zatem wskazuje na to, że w 2016 r. zostanie przekazane 100 tys. zł na  prace konserwatorskie, restauratorskie lub budowlane przy zabytkach na terenie Powiatu Mieleckiego na 2016 r.

 – Zabytki są naszym wspólnym dobrem, dlatego musimy o nie dbać. Początkowo kwota przeznaczona na ich cele miała być mniejsza, jednak zarząd zdecydował o jej zwiększeniu. 100 tys. zł  zostało racjonalnie podzielone na te zabytki, na które został złożony akces, a które zostały pozytywnie zaopiniowane przez komisję do spraw oceny wniosków i omówione za posiedzeniu zarządu powiatu.

Na najbliższej sesji, projekt uchwały zostanie przedłożony pod obrady Rady – powiedział starosta powiatu mieleckiego Zbigniew Tymuła.

 

okko

 

 

 

122365387

 

872730418

 

1140529943

 

e-leclerc-mielec
Navi

Zobacz też...

Zostaw komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa