W Cieniu Jupiterów Mielec
Paliwa Mielec Zbiorniki
Paliwa Mielec Zbiorniki
Paliwa Mielec
fratelli
Paliwa Mielec
Image default
Informacje

100 wysokiej klasy łóżek trafi do mieleckiego szpitala

W Szpitalu Powiatowym w Mielcu 1/4 łóżek zostanie wymieniona na nowoczesny sprzęt.

– Dzięki zaangażowaniu pracowników szpitala udało się pozyskać 100 łóżek z Niemiec z Ratyzbony. Są razem z materacami, a więc po uprzednim przygotowaniu będą  gotowe do użytku. Łóżka są w bardzo dobrym stanie i zastąpią te zdezelowane na naszych oddziałach – powiedziała pełniąca obowiązki dyrektora szpitala Ewa Korpanty.

Nowy sprzęt o wartości 100 tys. zł został sprowadzony do mieleckiej lecznicy dzięki pomocy zgromadzenia Ojców Bonifratów. Zgodnie ze swoim charyzmatem, Bonifratrzy posługują chorym i ubogim prowadząc: szpitale, domy opieki, apteki, poradnie ziołolecznictwa, jadłodajnie, ośrodki pomocy środowiskowej, itp.

Jedyny koszt, jaki poniósł z tego tytułu Szpital Powiatowy w Mielcu to koszt transportu w kwocie 7 tys. sł.  – Gdybyśmy chcieli kupić nowe łóżka, to musielibyśmy za każde zapłacić powyżej 3 tys. zł. – dodała Ewa Korpanty.

Obecnie łóżka są magazynowane w Inkubatorze przy ul. Wojska Polskiego. W przyszłym, tygodniu będą przetransportowane do szpitala i będą trafiać   na szpitalne odziały.

– Łóżka są bardzo dobrej klasy, hamowne na cztery koła, mają sterowanie elektryczne pilotem, wysięgnik dla pacjenta, tak aby ten mógł się podnieść –  zapewnił Bogdan Kołacz, kierownik stacji łóżek ZOZ Mielec.

Część łóżek, które dotychczas służą w mieleckim szpitalu trafi do Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Mielcu.

 

 

282331982

 

968324917

 

1559656089

 

e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Kultura i język hiszpański dla przedszkolaków [FOTO]

Wiadomości Mielec

Powstaną mieszkania SIM

Wiadomości Mielec

Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych [FOTO]

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa