W Cieniu Jupiterów Mielec
Image default
Galerie Historia Informacje

101 rocznica urodzin Jana Pawła II [FOTO]

Dziś po mszy św. w kościele pw. MBNP Mieleckie Stowarzyszenie Jana Pawła II „Nie lękajcie się” oraz przedstawiciele Szkoły Podstawowej nr 11 im. św. Jana Pawła II uczcili pamięć 101 rocznicy urodzin Karola Wojtyły Papieża Polaka. Pod pomnikiem Jana Pawła, który znajduje się przed kościołem Matki Bożej Nieustającej Pomocy, złożono wiązanki kwiatów.

Stowarzyszenie Jana Pawła II „Nie lękajcie się” od lat funduje stypendia dla uczniów zdolnych wywodzących się z ubogich rodzin z Mielca i powiatu mieleckiego.

W uroczystościach brał udział min poseł Fryderyk Kapinos, były poseł Andrzej Osnowski, wiceprezydent Paweł Pazdan, przewodniczący Rady Miejskiej Bogdan Bieniek oraz radny Waldemar Barnaś.

Mszę św. w kościele MBNP odprawił ksiądz proboszcz Bogusław Połeć. Celebrans mówił o potrzebie zachowania pamięci Jego przesłania i nauczania. Każdy członek Kościoła winien wprowadzać w czyn Jego dziedzictwo. Młody i starszy,  na miarę swoich możliwości, w rodzinie, w pracy, w lokalnej społeczności, wszędzie.

e-leclerc-mielec
Navi

Zostaw komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa