W Cieniu Jupiterów Mielec
fratelli
Image default
Informacje

15 milionów złotych na inwestycje drogowe w Mielcu

Dwie wielkie inwestycje drogowe planowane na terenie naszego miasta na rok 2022 nabierają realnego kształtu, dzięki otrzymanemu dofinansowaniu w wysokości ponad 15 milionów złotych z „Funduszu Polski Ład. Program Inwestycji Strategicznych”.

Celem programu jest zwiększenie skali inwestycji publicznych przez bezzwrotne dofinansowanie inwestycji realizowanych przez jednostki samorządu terytorialnego. Wysokość bezzwrotnego dofinansowania jest zależna od obszaru priorytetowego, w którym mieści się planowana inwestycja. Program realizowany jest poprzez promesy inwestycyjne udzielane przez BGK.

Pierwsza edycja pilotażowego naboru wniosków o dofinansowanie z Programu Inwestycji Strategicznych rozpoczęła się 2 lipca i trwała do 15 sierpnia 2021 roku. 

W poniedziałek 25 października ogłoszono wyniki naboru. Dwa z trzech wniosków złożonych przez Gminę Miejską Mielec uzyskały rządowe dofinansowania o łącznej wartości ponad 15 milionów złotych. Pozwoli to miejskiemu samorządowi na wykonanie dwóch dużych inwestycji drogowych w naszym mieście.

Pierwszą jest budowa układu drogowego o łącznej długości 1,9 km w rejonie osiedla Cyranka w Mielcu jako uzupełnienie inwestycji dotyczącej budowy odcinka drogi wojewódzkiej nr 984 od Rzędzianowic do ul. Sienkiewicza, z przeprawą mostową na rzece Wisłoce. W zakres planowanego do budowy układu drogowego wchodzi budowa drogi łączącej al. Kwiatkowskiego i ul. Padykuły, budowa drogi gminnej – od nowobudowanego wiaduktu do skrzyżowania typu małe rondo w obrębie ulic Orlej, Sokoła i Wanatowicza oraz układ komunikacyjny obsługujący tereny przyległe. Przewidywana wartość inwestycji to kwota 11mln 350.000 zł., deklarowana kwota udziału własnego  to 567 500 zł, a kwota wnioskowanych środków to 10 mln 782.500

Drugą inwestycją jest przebudowa ulicy Szafera w Mielcu na odcinku  łącznej długości
1086 m wraz z budową skrzyżowania typu „małe rondo” na skrzyżowaniu z ulicą Raciborskiego. W zakres tego zadania wchodzi także przebudowa pozostałych skrzyżowań na skrzyżowania zwykłe, przebudowa i budowa chodnika oraz ścieżki rowerowej – budowa kanału technologicznego na całej długości drogi – przebudowa sygnalizacji świetlnej i przebudowa infrastruktury kolidującej z projektowaną. Przewidywana wartość inwestycji to 4 mln 450.000, deklarowana kwota udziału własnego – 222 500, a kwota wnioskowanych środków – 4.227.500 zł.

e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Festyn Parafialny – „Rodzinnie u Ducha” [FOTO,VIDEO]

Wiadomości Mielec

II Turniej Akrobatyczny Edu Cup Mielec 2024 [FOTO]

Wiadomości Mielec

Piłkarze Stali Mielec na treningu z mediami [FOTO]

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa