W Cieniu Jupiterów Mielec
Image default
Informacje

15 Pażdziernika – Europejska Noc Bez Wypadków

XIII edycja kampanii „Europejska Noc Bez Wypadku” to coroczna akcja organizowana w klubach, dyskotekach w Europie mająca na celu obniżenie liczby ofiar wypadków drogowych z udziałem młodych osób. Jak co roku od 8 lat w happeningu wzięła udział Gmina Miejska Mielec.

Tegoroczna kampania odbyła się 15 października w Klubie Muzycznym Studio. Kierowcy będący uczestnikami dyskoteki,  na znak przyłączenia się do akcji, założyli niebieską opaskę-bransoletkę, która oznacza deklarację, że tego wieczoru nie będą spożywali alkoholu.

W momencie opuszczania klubu osoby z opaskami przebadały się profesjonalnym alkomatem elektrochemicznym. Odpowiedzialni kierowcy zostali nagrodzeni upominkami. Natomiast zdeklarowane osoby, u których został wykryty alkohol w wydychanym powietrzu, były zachęcane do pozostawienia pojazdu i skorzystania z alternatywnej formy transportu.

 

img_20161016_000234-576x1024

 

Podczas wieczoru kierowcy bawiący się w klubie, wykazali się dużą odpowiedzialnością i nie spożywali alkoholu, ażeby bezpiecznie odwieźć swoich znajomych. Mam nadzieję ze młodzi mielczanie z rozwagą  będą traktować sprawę trzeźwości na drodze, a kampania na rzecz ograniczenia liczby weekendowych wypadków z udziałem młodych nietrzeźwych kierowców będzie tradycją w Mielcu powiedział Jan Myśliwiec wykonujący zadania Prezydenta Miasta Mielca.

Pomoc w przeprowadzeniu międzynarodowego przedsięwzięcia to nie tylko zapewnienie dobrej zabawy, ale i ograniczenia liczby „wypadków dyskotekowych”.  Dziękujemy za włączenie się do akcji i zaangażowanie Klubu Muzycznego Studio – powiedziała Agata Ćwięka – Naczelnik Wydziału Spraw Społecznych i Zdrowia Urzędu Miejskiego w Mielcu.

Joanna Szteliga

 

img_20161015_232233-576x1024

 

img_20161015_233612-576x1024

 

e-leclerc-mielec
Navi

Zobacz też...

Zostaw komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa