W Cieniu Jupiterów Mielec
Image default
Informacje

152 tysiące złotych na remonty zabytkowych kościołów

152 tys. złotych – to kwota, jaką powiatowy samorząd przeznaczy na wykonanie prac przy sakralnych zabytkach z terenu powiatu mieleckiego. Pieniądze trafią do ośmiu parafii.

Najwyższa dotacja na dofinansowanie prac konserwatorskich, restauratorskich i robót budowlanych przypadnie w udziale Parafii p.w. Św. Mateusza w Mielcu. Na odnowienie i uzupełnienie okładzin architektonicznych z uwzględnieniem charakterystycznej dla tego zabytku kolorystyki wnętrza zabytkowego kościoła parafialnego parafia otrzyma 40 tys. złotych.

Po 30 tys. złotych trafi do Parafii Rzymsko-Katolickiej w Gawłuszowicach oraz Parafii Rzymsko – Katolickiej p.w. Ducha Św. w Mielcu. W przypadku pierwszego z kościołów, środki pozwolą dofinansować trzeci etap prac służących zachowaniu zabytku, a w szczególności jego dachu. Parafii z mieleckiego Osiedla Lotników dotacja pozwoli z kolei odnowić tynk i okładziny architektoniczne. Ich odtworzenie będzie uwzględniało charakterystyczną dla tego zabytku kolorystykę.
Na liście podmiotów, które otrzymają dotację znalazły się również parafie z Sarnowa, Jaślan, Czermina, Tuszowa Narodowego i Wadowic Dolnych.
Umowy, na mocy których przekazane zostaną środki na renowację świątyń, zostały podpisane w Starostwie Powiatowym w Mielcu w dniach od środy, 31 stycznia do piątku, 2 lutego.

 

 

e-leclerc-mielec
Navi

Zobacz też...

Zostaw komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa