W Cieniu Jupiterów Mielec
Paliwa Mielec Zbiorniki
Paliwa Mielec
fratelli
Image default
Informacje

17 Milionów na nową hale sportową

Gminie Miejskiej Mielec przyznano dofinansowanie w wysokości 17 milionów złotych na budowę nowej hali sportowo-widowiskowej. Obiekt, który powstanie przy ulicy Solskiego 1 w sąsiedztwie stadionu miejskiego zastąpi starą już rozebraną tzw. hangar arenę.

W dniu 1 czerwca Departament Infrastruktury Sportowej poinformował, że Minister Sportu i Turystyki zatwierdził aktualizację Planu Rocznego na rok 2017 do Programu inwestycji o szczególnym znaczeniu dla sportu.

Do ministerialnego dofinansowania zgłoszono 76 wniosków, z czego 40 rozpatrzono pozytywnie, 20 zakwalifikowano do planu wieloletniego, a 16 projektów nie zostało zakwalifikowanych do realizacji.

Gmina Miejska Mielec złożyła wniosek o dofinansowanie części sportowej nowego obiektu – bez części basenowej. Koszt hali składającej się z sali głównej z widownią na około 3,5 tys. miejsc i boiskiem do piłki ręcznej oraz z sali treningowej z takiej samej wielkości boiskiem i zapleczem oszacowano na około 53,2 miliony złotych, z czego koszty kwalifikowane to 43,3 mln.

Uzyskane dofinansowanie w wysokości 17 mln zł. dla mieleckiej hali jest jednym z najwyższych jakie przyznano na rok 2017 dla obiektów o szczególnym znaczeniu dla sportu. Większe kwoty wsparcia uzyskało tylko miasto Bydgoszcz na rewitalizację kompleksu Astoria z budową 50 metrowego basenu krytego (25 mln), a także Uniwersytet Medyczny w Lublinie (18 mln) na budowę hali sportowo-widowiskowej i Uniwersytet Rzeszowski (18 mln) na Podkarpackie Centrum Lekkoatletyczne.

Uzyskane przez Mielec dofinasowanie zostało rozłożone na cztery lata. W roku 2017 jest to kwota 500 tys. zł, a następnie w roku 2018 – 3 mln, w roku 2019 – 4 mln i w roku 2020 – 9,5 mln.

Wnioskodawcy zakwalifikowani do Planu Rocznego na rok 2017 powinni teraz w terminie do 20 czerwca złożyć wymagane dokumenty wraz z kompletem załączników. Wniosek będzie zgodnie z procedurą oceniany i opiniowany pod względem formalnym oraz merytorycznym, ekonomicznym i technicznym przez zespół ds. opiniowania wniosków o dofinansowanie zadań inwestycyjnych ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej, powołany Zarządzeniem Ministra Sportu i Turystyki. Ostatecznym potwierdzeniem otrzymania dotacji będzie, po pozytywnym zakończeniu procedury oceny i opiniowania wniosku, zawarcie umowy o dofinansowanie zadania, pomiędzy wnioskodawcą a Ministrem Sportu i Turystki.

Do końca czerwca magistrat ma złożyć drugi wniosek o dofinansowanie części basenowej nowego obiektu mieleckiej hali, na który można uzyskać wsparcie w wysokości maksymalnie 3,5 mln zł.

Anna Karwacka

e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Festyn Parafialny na Osiedlu Lotników – Rodzinnie u Ducha

Wiadomości Mielec

Szkoły w województwie podkarpackim z najzdolniejszymi uczniami

Wiadomości Mielec

Tragedia w Książnicach

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa