W Cieniu Jupiterów Mielec
Dentysta Mielec
EsteticDent Dentysta Mielec
fratelli
Image default
Imprezy masowe i koncerty

2 maja, godz. 18 – niezwykły koncert z muzyką w najlepszym wykonaniu

W programie: dixieland, swing, muzyka filmowa, pop.

Wystąpią:

Big Mielec Band

Big Band Samorządowego Centrum Kultury w Mielcu koncertuje od 2001 roku. Dyrygentem zespołu jest Waldemar Ozga. Pod jego kierunkiem ten 20-osobowy zespół doskonali warsztat wykonawczy, poszerza repertuar, głównie o standardy muzyki jazzowej i rozrywkowej.

W skład zespołu wchodzą uczniowie i absolwenci Państwowej Szkoły Muzycznej w Mielcu oraz studenci i absolwenci Akademii Muzycznych. Wśród nich laureaci krajowych i międzynarodowych konkursów muzycznych. Zespół koncertuje w Polsce i poza granicami kraju.

RB Dixie Five

Zespół założony przez suzafonistę Romana Bartnickiego. Gra muzykę nowoorleańską w typowym dla Nowego Orleanu i jego parad ulicznych składzie instrumentalnym.

Na repertuar zespołu duży wpływ wywarła muzyka wykonywana przez muzyków, których kariery muzyczne zaczęły się w Nowym Orleanie: Louis Armstrong, Kid Ory, King Oliver. Muzycy zespołu RB Dixie Five to absolwenci klasycznych i jazzowych uczelni muzycznych.

Zespól jest laureatem 45 Międzynarodowego Festiwali Jazzu Tradycyjnego Old Jazz Meeting – Złota Tarka 2015.

 

00 - 2 maja koncert RB

 

e-leclerc-mielec
Navi

Zobacz też...

Zostaw komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa