W Cieniu Jupiterów Mielec
navigator
fratelli
Image default
Informacje

20-lecie istnienia Stowarzyszenia Trzeźwościowego ”Nowe życie”

Stowarzyszenie Trzeźwościowe „Nowe życie” już w najbliższą sobotę organizuje konferencję pod nazwą „Prawdy i mity o przemocy domowej. Uzależnienie i przemoc – choroby naszych czasów”. Konferencji towarzyszyć będą obchody 20-lecia działalności stowarzyszenia w Mielcu.

Sobotnia konferencja (28 października) rozpocznie się o godz. 11 i zostanie podzielona na dwa panele. Zaproszeni prelegenci będą mówić o aktualnych problemach dotyczących przemocy domowej, szkolnej oraz tzw. cyberprzemocy, a także o związkach przemocy z uzależnieniami. Jak informują organizatorzy, celem konferencji jest zapoznanie środowisk i instytucji zajmujących się przeciwdziałaniem przemocy i uzależnieniom z najaktualniejszymi problemami oraz sposobami zapobiegania im. Konferencji towarzyszyć będzie wręczenie nagród i wyróżnień z okazji 20-lecia Stowarzyszenia.

Stowarzyszenie Trzeźwościowe „Nowe Życie” powstało w 1997 roku jako organizacja zajmująca się niesieniem pomocy osobom uzależnionym i współuzależnionym. Zakres działań szybko poszerzony został również o problemy pokrewne tj. przemoc, problemy rodzinne i wychowawcze czy wykluczenie społeczne. O 20-letniej historii działań członków „Nowego Życia” z pewnością usłyszymy podczas sobotniej konferencji.

Konferencję objął swoim patronatem Starosta Powiatu Mieleckiego Zbigniew Tymuła.

 

 

Na zdjęciu Starosta Powiatu Mieleckiego Zbigniew Tymuła wraz z Prezesem Zarządu Stowarzyszenia Trzeźwościowego „Nowe Życie” Bogusławem Kołaczem.

 

 

 

Zobacz też...

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa