Sport

22 Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży

Z dorobkiem trzech medali (dwóch złotych i brązowego), zawodnicy LKS Stal Mielec zajęli czwarte miejsce w klasyfikacji medalowej, dziesiąte w klasyfikacji punktowej na  22 Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży (Mistrzostwa Polski U18) w lekkiej atletyce.

Sklasyfikowano 220 klubów. Olimpiada odbywała się w dniach 4-6 sierpnia we Wrocławiu. W mistrzostwach udział wzięli zawodnicy z rocznika 1999 i 2000, którzy znaleźli się na listach rankingowych Polskiego Związku Lekkiej Atletyki do 24 miejsca w danej konkurencji.

W sumie mieleccy zawodnicy zdobyli 44 punkty. Tak dobrego wyniku juniorzy młodsi nie zanotowali od wielu lat. Województwo podkarpackie zajęło wysokie ósme miejsce z dorobkiem 203,3pkt. i 9 medali (4 złote, 3 srebrne, 2 brązowe).

Wszystkie medale zdobyli zawodnicy trenujący chód sportowy w grupie p. Marzeny Kulig. Julia Mądra i Wiktoria Raś sięgnęły po złoto w chodzie na 5000m, natomiast brązowy medal wywalczył w chodzie na 10000m Maksymilian Kulig.

W przypadku Juli Mądrej doszło do nieprzyjemnego incydentu z powodu błędu sędziego głównego chodu. Na 800m przed metą zdjęto z bieżni mielecką zawodniczkę, która prowadziła z przewagą 60m nad pozostałymi rywalkami. Po złożeniu protestu Komisja Odwoławcza przyznała mielczance złoty medal.

Miejsca i wyniki zawodników LKS Stal Mielec:

1 miejsce         Mądra Julia (chód 5000m)                                        – 9 pkt.

1 miejsce         Raś Wiktoria (chód 5000m)              25:27.28          – 9 pkt.

3 miejsce         Kulig Maksymilian (chód 10000m)   50:43.38          – 6 pkt.

7 miejsce         Kusak Karolina (młot 3kg)                49.79               – 4 pkt.

10 miejsce       Stafiej Piotr (trójskok)                       12.76               – 4 pkt.

12 miejsce       Jacher Marcin (chód 10000m)           58:35.04          – 3 pkt.

14 miejsce       Widlińska Kinga (800m)                   2:22.97            – 3 pkt.

15 miejsce       Dulik Paweł (2000m przeszkody)     6:27.64            – 3 pkt.

16 miejsce       Stafiej Piotr (skok w dal)                   6.05                 – 3 pkt.

24 miejsce       Jabłońska Adrianna (3000m)             11:24.55          – 0 pkt.