W Cieniu Jupiterów Mielec
Image default
Przestępstwa, skandale, afery

29-latek z powiatu mieleckiego chciał umówić się z 13-latką. Został zatrzymany

29-latek wpadł w ręce policjantów z Dębicy, gdy przyjechał na miejsce, gdzie zamierzał spotkać się z 13-latką.

Mężczyzna został zdemaskowany przez internautów, z którymi prowadził rozmowę za pośrednictwem komunikatora. Już usłyszał zarzut uwodzenia osoby małoletniej przez internet, grozi mu za to do 3 lat pozbawienia wolności.

W piątek wieczorem do dębickiej komendy zgłosiły się dwie osoby. Twierdziły, że korzystały z jednego z portali internetowych, na którym zalogowali się nickiem, który mógł sugerować, że to 13-letnia dziewczynka. Wśród osób biorących udział w rozmowie pojawił się internauta, który po upewnieniu się, że pisze z nastolatką zaproponował jej spotkanie. Z późniejszego dialogu wynikało jednoznacznie, że spotkanie miało mieć podłoże seksualne.

Dębiczanie zaniepokojeni przebiegiem internetowej rozmowy stawili się w komendzie. Poinformowali funkcjonariuszy o spotkaniu, które zaplanowano jeszcze tego samego dnia na terenie miasta. Policjanci przygotowali zasadzkę. W umówionym  miejscu zatrzymali 29-letniego mieszkańca powiatu mieleckiego.

Mężczyzna usłyszał zarzut nawiązywania za pośrednictwem Internetu kontaktu z małoletnim w celu seksualnego wykorzystania. Grozi mu za to do 3 lat pozbawienia wolności. 29-latek przyznał się i wyjaśnił, że spotkanie z 13-latką było sprowokowane jego ciekawością. W miejscu zamieszkania podejrzanego policjanci zabezpieczyli komputer. Sprawdzą czy nie zawiera treści pornograficznych z udziałem małoletnich.

Postępowanie pod nadzorem prokuratora prowadzi Komenda Powiatowa Policji w Dębicy.   

 85841
e-leclerc-mielec
Navi

Zobacz też...

Zostaw komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa