W Cieniu Jupiterów Mielec
Image default
Imprezy masowe i koncerty

3 MAJA W MIELCU

Obchody Święta Konstytucji 3 Maja w Mielcu rozpoczęła Msza Święta w intencji Ojczyzny odprawiona w bazylice mniejszej św. Mateusza. Po nabożeństwie odbył się ceremonialny przemarsz kolumny z orkiestrą na czele.

Orszak z udziałem mieszkańców Mielca oraz parlamentarzystów, samorządowych władz miasta i powiatu, przedstawicieli instytucji i urzędów, partii, stowarzyszeń i szkół wyruszył spod bazyliki, przeszedł tradycyjnie ulicami bł. ks. Romana Sitki, Tadeusza  Kościuszki i Adama Mickiewicza do pomnika Wolności, przy którym wartę honorową zaciągnęli harcerze.

Uroczystość otworzyło wystawienie posterunku honorowego JS 2093 im. gen. broni Władysława Sikorskiego – organizacji „Strzelec” powołanej w ubiegłym roku w Mielcu. Stowarzyszenie ma na celu organizację zajęć i wspieranie rozwoju młodzieży nie tylko w sferze fizycznej, ale również w duchu patriotyzmu.

W okolicznościowej etiudzie artystyczno-historycznej „Nauczymy się na pamięć tego Kraju” wystąpili uczniowie Szkoły Podstawowej nr 9 im. Wł. Jasińskiego, po czym delegacje uczestniczące w uroczystości przez kilkadziesiąt minut składały kwiaty. Finałem uroczystości przy pomniku Wolności było odprowadzenie kompanii strzeleckiej i parada sztandarów.

Uroczystościom obchodów Święta Narodowego 3 Maja towarzyszyła seria imprez uzupełniających. Samorządowe Centrum Kultury udostępniło w domu kultury wystawę „Ostrów Lednicki. U źródeł chrześcijaństwa. 1050 lat Chrztu Państwa Polskiego” ze zbiorami Muzeum Pierwszych Piastów na Lednicy.

Po południu odbył się koncert „Długi weekend z dobrą muzyką” z udziałem Big-Bandu SCK i kwintetu RB Dixie Five. Dodatkowo, aby w pełni wykorzystać majówkową pogodę, SCK i szkoła muzyczna zaprosiły na koncert „Majówka nad Wisłoką” zorganizowany przy kościele pomocniczym św. Marka.

 

Mielec.pl

 

[nggallery id=142]

Zobacz też...

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa