W Cieniu Jupiterów Mielec
Dentysta Mielec
EsteticDent Dentysta Mielec
fratelli
Image default
Informacje

3.PBOT nieprzerwanie wspiera granice i Podkarpacie

Podkarpaccy terytorialsi nieprzerwanie trwają na posterunku. Obecnie blisko 200 żołnierzy 3 Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej prowadzi działania w kilku obszarach, zarówno bezpośrednim wzdłuż granicy polsko- białoruskiej jak i wspierającym lokalną społeczność. wykonują zadania na lądzie, wodzie i w powietrzu.

Pomoc społeczeństwu nieustannie trwa. Każdej doby, w systemie zmianowym żołnierze 3 Podkarpackiej Brygady OT wystawiają patrole i posterunki rozmieszczone wzdłuż polsko – białoruskiej granicy. Terytorialsi wspierają żołnierzy i Straż Graniczną. Prowadzą też działania patrolowe w głębi strefy nadgranicznej, w tym także patrole łączone z funkcjonariuszami Straży Granicznej. Po zmierzchu, na wybranych odcinkach granicy, pracują maszty oświetleniowe obsługiwane przez terytorialsów.

Terytorialsi, wykorzystując znajomość terenu oraz sprzęt optoelektroniczny, wykrywają zarówno pojedyncze osoby, jak i kilkunastoosobowe grupy. W skład patroli wchodzą żołnierze przeszkoleni z udzielania pierwszej pomocy, wyposażeni w plecaki medyczne oraz dodatkowy zapas folii NRC, które zapobiegają wychłodzeniu organizmu. Patrole piesze to tylko jedna z form monitorowania terenu. Podobne działania prowadzone są na wodzie, z powietrza oraz konno.

Ciężar prowadzonej operacji, ze względu na położenie geograficzne, spoczywa obecnie na barkach 2 Lubelskiej Brygady Obrony Terytorialnej, wspieranej przez żołnierzy 3. PBOT. Od początku realizacji zadań głównymi siłami wspierającymi brygady z rejonu objętego stanem wyjątkowym byli operatorzy masztów oświetleniowych oraz grupy rozpoznania obrazowego wyposażone w bezzałogowce rozpoznawcze FlyEye, które od początku operacji spędziły w powietrzu już ponad 1000 godzin (w tym ponad 70% w warunkach nocnych).

Każdy wyjazd żołnierzy poprzedzony jest specjalistycznym szkoleniem, podczas którego skupiamy się na ochronie informacji niejawnych, łączności czy bhp. Podkarpaccy terytorialsi trwają nieprzerwanie na posterunku wspierając stacjonujące na terenie podkarpacia wojska państw sojuszniczych.

Obecność żołnierzy wpływa na podniesienie poczucia bezpieczeństwa, zwłaszcza w małych miejscowościach, oddalonych od posterunków policji i placówek. Każdego dnia, patrolując przygraniczną linie rzeki Bug, żołnierze WOT pokonują ponad 1000 kilometrów. W czasie gdy społeczeństwo odpoczywa, podkarpaccy terytorialsi nieprzerwalnie trwają na posterunku. Mieszkańcy nie zostali sami z problemami wynikającymi z kryzysu na granicy polsko-białoruskiej, a Podkarpacie także zawsze może liczyć na wsparcie.

KTOŚ MUSI CZUWAĆ BY SPAĆ MÓGŁ KTOŚ…

220601wow049.jpg
e-leclerc-mielec
Navi

Zostaw komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa