W Cieniu Jupiterów Mielec
Image default
Informacje

30 Lat Przedszkole Miejskie nr 16 w Mielcu [FOTO]

W czwartek 4 maja Przedszkole Miejskie nr 16 imienia Jasia i Małgosi w Mielcu świętowało jubileusz 30-lecia istnienia.

Uroczystości z udziałem dzieci i ich rodziców oraz licznie zaproszonych gości zorganizowano na głównej sali widowiskowej SCK. Uczestniczył w nich Prezydent Miasta Mielca Daniel Kozdęba, który w liście gratulacyjnym wręczonym dyrektor Grażynie Ciepieli przekazał wyrazy uznania za dotychczasową pracę włożoną przez pracowników tej placówki w rozwój i wychowanie najmłodszych obywateli naszego miasta.

– Niech ten jubileusz będzie okazją do wspomnień, a także motywacją do podejmowania kolejnych działań w pracy z dziećmi. Dyrekcji i nauczycielom życzę, aby podjęte wielkie dzieło wychowania i kształtowania umysłów młodego pokolenia sprawiało wiele satysfakcji. Przedszkolakom życzę radości i przyjemności w aktywnym rozwijaniu swoich talentów i zdolności – napisał w liście prezydent Kozdęba, który oprócz gratulacji i bukietu kwiatów dla dyrektor przekazał wychowankom przedszkola wielki kosz ze słodyczami.

Dyrekcja przedszkola postanowiła uczcić okazały jubileusz dając dzieciom pamiątkę w postaci możliwości występu na prawdziwej scenie w blasku reflektorów i fleszy. Rodzice zobaczyli swoje pociechy w innej roli niż na co dzień – tego dnia były prawdziwymi scenicznymi artystami. Ich świetnie przygotowane występy spotkały się z prawdziwym aplauzem widowni.

Wybudowane i oddane do użytku na osiedlu Szafera w roku 1987 Przedszkole Miejskie nr 16 w Mielcu liczy obecnie osiem oddziałów w tym sześć dziesięciogodzinnych i dwa pięciogodzinne. Funkcjonują także dwa oddziały integracyjne. W sumie uczęszcza tu blisko dwieście dzieci w wieku od 3 do 7 lat. Placówka w ciągu trzech ostatnich dekad znacznie się zmieniła. Słynie nie tylko ze świetnej atmosfery, ale także z bardzo dobrze wyposażonej bazy dydaktycznej.

Edward Tabor 

Zobacz też...