W Cieniu Jupiterów Mielec
fratelli
Image default
Informacje

300 powodów do świętowania dla pracowników PZL Mielec

Mielec, POLSKA, 14 marca 2016 r. – Pracownicy PZL Mielec, wraz z zaproszonymi gośćmi, świętowali  wyprodukowanie i dostarczenie 300-setnej kabiny śmigłowca BLACK HAWK.

Kabina – skomplikowana struktura wielkości dostawczej furgonetki, składa się z około 3 000 odrębnych elementów. Część gotowych kabin jest scalana ze śmigłowcami S-70i BLACK HAWK produkowanymi w zakładach PZL Mielec, pozostałe trafiają do zakładów Sikorsky Aircraft  w Stanach Zjednoczonych. Tam są wykorzystywane do produkcji śmigłowców UH-60M BLACK HAWK przeznaczonych dla armii amerykańskiej. Dodatkowe kabiny są także produkowane w Sikorsky Aircraft.

„Sprawny montaż i dostawa 300 kabin do śmigłowców BLACK HAWK, począwszy od 2009 r., dowodzi umiejętności i zdolności 1550 pracowników PZL Mielec,” powiedział Janusz  Zakręcki, Prezes Zarządu, Dyrektor Naczelny PZL Mielec podczas uroczystości, która odbyła się w mieleckim hangarze lotniczym 14 marca 2016 r.

„Dziękuję naszym pracownikom i dostawcom za ich pomoc w wygenerowaniu poprzez sprzedaż kabin aż 60 procent przychodów PZL Mielec w 2015 roku i za utwierdzenie naszych wojskowych klientów na całym świecie w przekonaniu, że polska jakość wykonania plasuje się na światowym poziomie.”

Jako czołowy eksporter, PZL Mielec stały się kluczowym zakładem w polskim przemyśle lotniczym i obronnym. Ponad 50 polskich dostawców wspiera produkcję śmigłowców BLACK HAWK w zakładzie PZL Mielec, który produkuje także stożki ogonowe i pylony do śmigłowców BLACK HAWK, a także prowadzi loty testowe i wprowadza modyfikacje zgodnie z wymaganiami klientów.

Kabina jest największym i najbardziej skomplikowanym elementem śmigłowca BLACK HAWK oraz podstawową strukturą nośną dla ładunków wewnętrznych i zewnętrznych. Na ważącej nieco ponad tonę kabinie są także zainstalowane zbiorniki paliwa, silniki oraz przekładnia główna wirnika. Produkcja kabiny trwa około 40 dni roboczych.

„Od kilku lat PZL Mielec produkuje kabiny niezależnie, bez bezpośredniego wsparcia ze strony firmy Sikorsky w Stanach Zjednoczonych,” powiedział Michael Gordon, Wiceprezes firmy Sikorsky ds. strategii operacyjnej, który uczestniczył w ceremonii. „Cenimy zakład PZL Mielec z tego samego powodu, dla którego nabyliśmy tę firmę dziewięć lat temu – ponieważ PZL Mielec ma światowej klasy załogę, która jest zmotywowana do wytwarzania wysokiej jakości produktów dla kilku z najbardziej wymagających, światowych klientów, po bardzo konkurencyjnych kosztach. Jesteśmy cały czas zainteresowani długofalowym powodzeniem i rozwojem jej działań”.

PZL Mielec, największy zakład produkcyjny Lockheed Martin poza Stanami Zjednoczonymi, ma zdolność wytwarzania 24 śmigłowców BLACK HAWK rocznie. Wyprodukowane w Polsce śmigłowce BLACK HAWK latają obecnie w pięciu krajach. W zależności od wymagań klientów, linia produkcyjna w PZL Mielec może dostarczać śmigłowce w pełni opancerzone i uzbrojone.

Poza obecnym, cennym wkładem w rozwój polskiej gospodarki narodowej dzięki dochodom z eksportu, PZL Mielec aktywnie działa na rzecz rozwoju i utrzymania polskiej przewagi technologicznej oraz inżynierskiej doskonałości w przyszłości. Spółka nie szczędzi funduszy na rzecz wspierania programów akademickich w całej Polsce, służąc pomocą w rozwoju bazy wysoko wykwalifikowanych i utalentowanych kadr technicznych.

O firmie Sikorsky, należącej do Lockheed Martin

, spółka należąca do Lockheed Martin, z siedzibą w Stratford, Connecticut, jest światowym liderem w projektowaniu, produkcji  i obsłudze statków powietrznych. Lockheed Martin, z siedzibą w Bethesda, Maryland,  jest globalną firmą zajmującą się bezpieczeństwem i lotnictwem, która – wraz z firmą Sikorsky – zatrudnia około 126 000 pracowników na całym świecie i jest głównie zaangażowana w badania, projektowanie, rozwój, produkcję, integrację i utrzymywanie zaawansowanych systemów technologicznych, produktów i usług.

PZL Mielec

 

fgf  ghhg  ijij  okok

 

e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Zachowaj Trzeźwy Umysł – konkurs uczniów [FOTO]

Wiadomości Mielec

Gala Międzyszkolnego Konkursu Języka Angielskiego [FOTO]

Wiadomości Mielec

Takiej książki jeszcze w Mielcu nie było! [FELIETON]

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa