W Cieniu Jupiterów Mielec
Image default
Informacje

386 osób chce w Mielcu zagłosować korespondencyjnie

16 czerwca minął termin zgłoszenia zamiaru głosowania korespondencyjnego w wyborach Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej. Osoby przebywające na obowiązkowej kwarantannie mają na to jeszcze trochę czasu – termin zgłoszeń, w ich przypadku, upływa 23 czerwca. Obecnie do Urzędu Miejskiego w Mielcu zgłosiły się 386 osoby, które 28 czerwca oddadzą głos korespondencyjnie.

W zbliżających się wyborach każdy wyborca może głosować korespondencyjnie, w tym także wyborca, który w dniu głosowania podlega obowiązkowej kwarantannie, izolacji lub izolacji w warunkach domowych. Głosować korespondencyjnie można również za granicą.

Wyborca, który zgłosił zamiar głosowania korespondencyjnego w kraju, najpóźniej do 23 czerwca 2020 roku otrzyma pakiet wyborczy. Do osób przebywających na obowiązkowej kwarantannie pakiet dotrze nie później niż 26 czerwca.

Głosując na terenie kraju, odpowiednio wypełniony pakiet wyborczy należy wrzucić do nadawczej skrzynki pocztowej Poczty Polskiej lub dostarczyć do Urzędu Miejskiego w Mielcu do 26 czerwca.

W przypadku osób przebywających na kwarantannie, niezwłocznie po doręczeniu pakietu wyborczego, należy go wypełnić i oddać pracownikowi operatora albo upoważnionemu pracownikowi urzędu gminy.

Szczegółowa instrukcja głosowania korespondencyjnego znajduje się tutaj.

e-leclerc-mielec
Navi

Zostaw komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa