W Cieniu Jupiterów Mielec
Dentysta Mielec
EsteticDent Dentysta Mielec
fratelli
Image default
Informacje Materiały promocyjne

4 sposoby na poprawienie jakości nasienia

Zbyt niska jakość nasienia może doprowadzić do bardzo przykrych problemów – przede wszystkim znacząco utrudnić starania o potomstwo. Jakość nasienia warto sprawdzić zawsze wtedy, gdy pomimo długotrwałego starania się o dziecko nie dochodzi do ciąży kobiety, ale nie tylko wtedy. Lekarz zleci takie badanie w trakcie medycznego procesu diagnostycznego w kierunku niepłodności, a warto wykonać je także w celu potwierdzenia skuteczności wazektomii.

Przyczyny niskiej jakości nasienia

Nawet jeśli mężczyzna nie przeszedł zabiegu wazektomii, jakość nasienia może obniżyć szereg czynników. Warto wiedzieć, że wpływ na nią mają między innymi otyłość, a także nadmierne przyjmowanie używek – w tym nikotyny oraz alkoholu. Oczywiście przyczyną takiego stanu rzeczy mogą być także choroby (w szczególności stany zapalne w obrębie narządów płciowych) oraz po prostu wiek. Test jakości nasienia można na szczęście wykonać w domowych warunkach, bez zbędnego skrępowania. 

Jak wykonać test jakości nasienia w domu?

W każdej dobrej aptece internetowej zaopatrzymy się w testy nasienia typu swimcount, które wykonamy w domu. W tym celu należy:

  • pobrać próbkę nasienia do dołączonego kubeczka – UWAGA: nie należy stosować prezerwatyw i pozostawić ją na około 30 minut;
  • pobrać 0,5 ml nasienia za pomocą strzykawki;
  • nasienie wycisnąć ze strzykawki do okna próbkowego;
  • aktywować test, przesuwając suwak;
  • odczekać 30 minut i ponownie przesunąć suwak.

Po 5 minutach próbka zabarwi się, umożliwiając odczytanie wyniku. Im ciemniejszy kolor próbki, tym lepsza jest jakość nasienia.  

4 sposoby na poprawienie jakości nasienia

Dobra wiadomość jest taka, że w wielu przypadkach niską jakość nasienia można poprawić. Prezentujemy cztery sposoby na to, jak tego dokonać.

Regularna aktywność fizyczna

Aktywność fizyczna ma korzystny wpływ nie tylko na utratę zbędnych kilogramów czy budowanie masy mięśniowej, ale także na jakość nasienia. Poprawia ona bowiem i stabilizuje męską gospodarkę hormonalną. Oczywiście, podobnie jak do wszystkiego, do treningów należy podchodzić z głową – zbyt intensywne mogą wręcz obniżyć jakość nasienia.

Stosowanie kwasu foliowego

Kwas foliowy powinien być regularnie przyjmowany przez mężczyzn, u których jakość nasienia jest niedostateczna. Jego najważniejsze źródła to warzywa – szpinak, brokuły, jak i produkty zbożowe. Znajdziemy go także w niektórych rodzajach owoców – pomarańczach, bananach i nie tylko.

Regularny seks

Regularna aktywność seksualna także zwiększa jakość męskiego nasienia oraz pobudza jego produkcję. Aby nasienie było możliwie jak najlepszej jakości, aktywność seksualna zalecana jest 3-4 razy w tygodniu. Zapewni to plemnikom możliwie jak najlepsze parametry, tak pod względem koncentracji, jak i ruchliwości.

Przyjmowanie cynku

Aby poprawić jakość nasienia, warto także regularnie przyjmować cynk. Wpływa on bowiem na proces wytwarzania plemników oraz męskie libido. Duże ilości cynku znajdziemy między innymi w nabiale, jajach oraz rybach, ale także w pestkach dyni i słonecznika, a nawet w orzechach.

Materiał Partnera
e-leclerc-mielec
Navi

Zostaw komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa