W Cieniu Jupiterów Mielec
fratelli
Image default
Informacje

4500 kombinezonów od samorządu województwa trafi do podkarpackich szpitali [VIDEO]

Samorząd Województwa dokonał już pierwszych zakupów w ramach programu walki z koronawirusem realizowanym z Regionalnego Programu Operacyjnego. Dziś do Urzędu Marszałkowskiego trafiła pierwsza partia 4500 kombinezonów ochronnych.

Komitet sterujący uznał, że po 500 sztuk kombinezonów trafi do pięciu wojewódzkich szpitali czyli dwóch w Rzeszowie, w Krośnie, w Przemyślu i w Tarnobrzegu.

Natomiast pozostałe 2000 kombinezonów zostaną przekazane do sztabu zarządzania kryzysowego, który będzie na bieżąco decydował gdzie są najpilniejsze potrzeby aby tego sprzętu użyć.

Już prawie 20 mln uruchomiliśmy na pierwsze zakupy. Po partii maseczek trafiają do nas kombinezony. Przekazujemy część do naszych szpitali wojewódzkich, natomiast 2000 zdecydowaliśmy, że przekażemy pani wojewodzie do sztabu kryzysowego, który na bieżąco śledzi zapotrzebowania w całym regionie. To jest pomoc dla ochrony zdrowia. Przypomnę, że kolejne 280 milionów skierowaliśmy aby przeciwdziałać skutkom gospodarczym. To wsparcie dla przedsiębiorców, ale również dodatkowe środki na utrzymanie miejsc pracy. Działania przynoszą już pierwsze efekty. Także Wojewódzki Urząd pracy zrealizował już pierwsze wnioski i do kilku podkarpackich firm trafi już łącznie ponad 800 tysięcy złotych – powiedział marszałek Władysław Ortyl.

Samorząd na wsparcie medyczne zaplanował 50 mln zł. Nie można wykluczyć zwiększenia tej kwoty.  Na początek uruchomione zostały zakupy za ponad 20 mln zł. W pierwszej kolejności zakupy dotyczyć będą środków ochrony zdrowia dla personelu medycznego – chodzi o maseczki, gogle, jednorazowe rękawiczki, płyny do dezynfekcji, kombinezony.

Decyzje jaki sprzęt jest potrzebny i gdzie trafia podejmuje Komitet Sterujący programem w którym są wojewoda, marszałek i Podkarpacki Inspektor Sanitarny. Przypomnijmy, że zarząd województwa w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego  przekazał także środki na pomoc przedsiębiorcom przetrwać ten trudny okres oraz na utrzymanie miejsc pracy.

Łączna pomoc skierowana przez województwo poprzez RPO 2014-2020 to ponad 330 mln zł. W działaniach tych uczestniczy także Wojewódzki Urząd Pracy. Do czwartku przyjął  231 wniosków w ramach wsparcia dla miejsc pracy z Funduszu Gwarantowanych Świadczeń Pracowniczych. Chodzi o ponad 18,5 osób i wsparcie na kwotę prawie 110 mln zł.

Pierwsze wnioski już zostały zrealizowane.

YouTube player
e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Nowy punkt Pakersi przy ul. Chopina 2 w Mielcu

Wiadomości Mielec

100-lecie urodzin mieszkanki Gminy Radomyśl Wielki

Wiadomości Mielec

Niedługo Leśny MiniRajd Rowerowy

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa