W Cieniu Jupiterów Mielec
Dentysta Mielec
EsteticDent Dentysta Mielec
fratelli
Image default
Informacje

5 nowo przyjętych policjantów wzmocni szeregi mieleckiej policji

W obecności Komendanta Wojewódzkiego Policji w Rzeszowie, komendantów miejskich i powiatowych, władz wojewódzkich i samorządowych oraz swoich najbliższych, 11 maja br., złożyli ślubowanie.

Wyjątkowy charakter miała uroczystość ślubowania 78 nowo przyjętych policjantów. Wśród nich było 5 mieleckich policjantów, którzy ślubowali „Strzec bezpieczeństwa Państwa i jego obywateli nawet z narażeniem życia”. Gromkie „Ślubuję!” wypowiedziane równocześnie przez tak liczną grupę, to wzruszający moment, nie tylko dla młodych funkcjonariuszy, ale też dla ich rodzin.

Policjanci przeszli wieloetapowy proces rekrutacji, podczas którego musieli wykazać się dużą wiedzą i sprawnością. To najlepsi spośród kandydatów. Dla wielu założenie policyjnego munduru to spełnienie marzeń i sfinalizowanie wielomiesięcznych starań.

Nowo przyjęci policjanci odebrali legitymacje służbowe z rąk Komendanta Wojewódzkiego Policji w Rzeszowie nadinsp. Dariusza Matusiaka. Gratulacje i życzenia przekazała im Wojewoda Podkarpacki dr Ewa Leniart. Tekst modlitwy policjanta odczytał duszpasterz podkarpackich policjantów ks. Marek Buchman.

Policjanci za kilka dni wyjadą do szkół policji. Tam rozpoczną szkolenie podstawowe, które przygotuje ich do służby. Zdobywać będą wiedzę teoretyczną i praktyczną m.in. z zakresu przepisów prawa, taktyk i technik interwencji oraz doskonalenia strzeleckiego.

DCIM/100MEDIA/DJI_0027.JPG
e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Kilkudniowy kurs doskonalący dla Ratowników Medycznych

Wiadomości Mielec

Tragedia na ulicy Legionów

Wiadomości Mielec

Rowerzyści po potrąceniach odwiezieni do szpitala

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa