W Cieniu Jupiterów Mielec
Image default
Informacje

50 rocznica śmierci prof. Władysława Szafera – patrona TMZM w Mielcu [FOTO]

16 listopada 2020 r. przypadała 50. rocznica śmierci prof. Władysława Szafera.

W związku z powyższym Zarząd Towarzystwa Miłośników Ziemi Mieleckiej im. prof. Władysława Szafera przyłączył się aktywnie do zobowiązania Nadleśnictwa Mielec podjętego wspólnie z Okręgiem Podkarpackim Ligi Ochrony Przyrody, aby wspólnie posadzić kępę dębową i nazwać ją Dębiną Szafera.

Pierwsze drzewka już rosną. Posadzono ponad 150 sadzonek, ale ponad dwa tysiące jeszcze czeka na swoją kolej. Zachęcamy wszystkich chętnych, którzy do dziś czerpią z osiągnięć Prof. Szafera wybitnego światowej sławy botanika i twórcy systemu ochrony przyrody, aby dopełnić podjętego dzieła.
Dębinę zlokalizowano na terenie leśnictwa Malinie, gdzie młody Szafer przed ponad stu laty rozpoczynał poznawanie dawnej Puszczy Sandomierskiej w okolicach Mielca.
Członkowie Zarządu TMZM w składzie: Janusz Chojecki – prezes Zarządu oraz Teresa Orczykowska –wiceprezes Zarządu udali się wspólnie z Nadleśniczym Nadleśnictwa Mielec – Hubertem Sobiczewskim do Dębiny Szafera, aby posadzić kilkadziesiąt dębowych sadzonek w hołdzie Profesorowi Szaferowi – patronowi TMZM w 50 rocznicę jego śmierci.

Zarząd TMZM składa bardzo serdeczne podziękowania Nadleśniczemu Nadleśnictwa Mielec- panu mgr. inż. Hubertowi Sobiczewskiemu za życzliwą, trudną do przecenia, pomoc oraz współpracę, które pozwoliły zorganizować akcję sadzenia dębiny przez przedstawicieli Zarządu TMZM. Posadzono ponad 20 dębów od początku rzędu V w Dębinie Szafera.
W 50 rocznicę śmierci wybitnego, światowej sławy botanika, wiceprezes Zarządu TMZM- Zbigniew Wicherski złożył wiązankę kwiatów z szarfą TMZM oraz zapalił znicze na grobie prof. Władysława Szafera na Cmentarzu Rakowickim w Krakowie.
Nie umarli Ci, którzy żyją w sercach, pamięci i umysłach żyjących. Śp. Profesor Władysław Szafer wciąż żyje pośród nas, a Jego dzieła są kontynuowane. Pamięć żyje, dzięki Tym którzy ją przekazują słowem i czynem.

e-leclerc-mielec
Navi

Zostaw komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa