W Cieniu Jupiterów Mielec
Image default
Informacje

6 kilometrów nowych dróg

Zakończyła się przebudowa ulicy Zasowskiej w Radomyślu Wielkim na odcinku gminnym.

Przedsięwzięcie realizowane było na odcinku o długości 300 m, który należy do gminy. Pozostała część drogi w kierunku Dąbia podlega pod Powiatowy Zarząd Dróg w Mielcu.

– W ramach przebudowy odnowiona została nie tylko nawierzchnia drogi, ale powstał także chodnik o szerokości dwóch metrów wykonany z kostki brukowej na podbudowie z kruszywa łamanego stabilizowanego mechanicznie z podsypką cementowo-piaskową. Zamontowane zostały również pionowe i poziome znaki drogowe oraz sygnalizacja na przejściu dla pieszych – informuje Stanisław Lonczak, z-ca burmistrza Radomyśla Wielkiego.

Koszt tej inwestycji, wykonanej przez Firmę Produkcyjno – Handlowo – Usługową BRUKPOL Wioletta Czuchra z Dąbrówki Wisłockiej, to 250 tys. zł. Połowę tej kwoty gmina otrzymała z rządowego Programu Rozwoju Gminnej i Powiatowej Infrastruktury Drogowej na lata 2016-2020.

W tym roku Gmina Radomyśl Wielki wykonała nowe dywaniki asfaltowe na drogach o łącznej długości niemal 6 kilometrów za ponad milion złotych. Obecnie planowane są remonty i inwestycje drogowe na 2017 rok.

 

kokoko

 

unnamed

 

fvyfyf

 

e-leclerc-mielec
Navi

Zobacz też...

Zostaw komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa