W Cieniu Jupiterów Mielec
Image default
Kultura i nauka

81 książek wydanych przez młodych autorów powiatu mieleckiego

13 czerwca br. w Domu Kultury i Rekreacji w Grochowem odbyło się uroczyste podsumowanie XVII Powiatowego Konkursu pn., „Wydajemy własną książkę” organizowanego pod patronatem Starosty powiatu mieleckiego Pana Zbigniewa Tymuły.

Konkurs „Wydajemy własną książkę” od 17 lat jest organizowany przez Wiejski Dom Kultury i Rekreacji w Grochowem a skierowany do dzieci i młodzieży powiatu mieleckiego.

Raz do roku wpływają książki na konkurs następnie podlegają ocenie, najciekawsze są nagradzane i wyróżniane. Książka, która uzyskuje najwyższą ocenę w trzech kategoriach tj., literackiej, plastycznej i edytorskiej otrzymuje „Tytuł Złotej Książki”.
Konkurs jest doskonałą formą wyrażania uczuć i emocji oraz drzemiących w każdym młodym człowieku zdolności. Nieodgadnionym fenomenem jest to, że mimo upływu lat, życia w dobie komputerów i internetu nie maleje zainteresowanie tą twórczą zabawą.

Tegoroczna edycja zaowocowała sukcesami wielu uczniów, komisja oceniająca prace jednogłośnie orzekła wysoki poziom książek złożonych na konkurs, większość z nich to teksty bardzo dojrzałe, ciekawie wydane estetycznie i pomysłowo. Spośród 81 książek złożonych na konkurs nagrodzono 12 a 19 książek wyróżniono.

Werdykt komisji oceniającej prace nadesłane na XVII edycję powiatowego konkursu „Wydajemy własną książkę”.

Wstępem do podsumowania XVII edycji konkursu była prezentacja sceniczna tekstów wybranych z książek złożonych na tegoroczną edycję a zaprezentowaną przez grupę młodzieży z grochowskiego Domu Kultury pod opieką instruktor Grażyny Świerczyńskiej.

Gratulacje, wyrazy uznania i podziękowania laureatom i uczestnikom konkursu, nauczycielom i organizatorom przekazali obecni na uroczystym podsumowaniu: Maria Napieracz wicestarosta powiatu mieleckiego, Andrzej Głaz Wójt Gminy Tuszów Narodowy i Renata Paterak sekretarz gminy.

Wszystkie książki złożone na konkurs przechodzą na własność organizatora, tworzą niezwykłą bibliotekę a kolejne edycje pomnażają jej zbiory. Obecnie biblioteka liczy 780 unikatowych książek.

Zapraszamy do odwiedzania niezwykłej biblioteki stworzonej przez dzieci i młodzież powiatu mieleckiego.3

 

 

 

 

 

e-leclerc-mielec
Navi

Zobacz też...

Zostaw komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa