W Cieniu Jupiterów Mielec
Dentysta Mielec
EsteticDent Dentysta Mielec
fratelli
Image default
Informacje Sport

97. PZLA Mistrzostwa Polski – Poznań 2021

Ze „srebrem” wrócili mieleccy lekkoatleci z rozgrywanych w Poznaniu w dniach 24-26 czerwca, 97. Mistrzostw Polski Seniorów w lekkiej atletyce. Wicemistrzostwo kraju w chodzie na 5000m wywalczyła siostra obrończyni tytułu, czyli Anna Zdziebło.

Na mecie mielczanka zameldowała się z wynikiem 24:20.26, który jest jej nowym rekordem życiowym. Dystans 5000 metrów najszybciej pokonała Agnieszka Ellward. Ubiegłoroczna brązowa medalistka uzyskała czas 24:01.24.

Bardzo blisko zdobycia brązowego medalu był Dawid Piłat. Junior walkę o brąz przegrał o zaledwie dziesięć centymetrów z o sześć lat starszym reprezentantem gospodarzy. Młot seniorowski (7.26 kg) posłał na odległość 71.19 metra (10 cm bliżej od rekordu życiowego). Konkurs wygrał Rekordzista Polski – Paweł Fajdek osiągając rzut na odległość 82.82 metra.

Na piątym miejscu rywalizację w trójskoku zakończył młodzieżowiec Kamil Wąż. W drugiej kolejce oddał swój najdłuższy skok na odległość 15.15 metra. Tytuł mistrza Polski w trójskoku zdobył Adrian Świderski (16.38).

W mistrzostwach nie wzięli udziału Katarzyna Zdziebło i Rafał Augustyn, którzy przygotowują się do startu w 32. Letnich Igrzyskach Olimpijskich Tokio 2020.

e-leclerc-mielec
Navi

Zobacz też...

Zostaw komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa