W Cieniu Jupiterów Mielec
Image default
Informacje

99. rocznica odzyskania niepodległości w Radomyślu Wielkim

Burmistrz Radomyśla Wielkiego i Samorządowe Centrum Kultury i Bibliotek w Radomyślu Wielkim zapraszają na Gminne Obchody Narodowego Święta Niepodległości.

Rozpoczną się w piątek (10 listopada) o godz. 18.00 w Kościele Parafialnym pw. Przemienienia Pańskiego w Radomyślu Wielkim Mszą Świętą w intencji Ojczyzny i mieszkańców gminy.


Bezpośrednio po nabożeństwie organizatorzy zapraszają na „Wieczór Patriotyczny” w wykonaniu Chóru Echo i młodzieży z Radomyśla Wielkiego. Następnie odbędzie się wspólny śpiew pieśni patriotycznych. Po ich zakończeniu złożone zostaną wiązanki kwiatów przy figurce Matki Bożej na płycie Rynku w Radomyślu Wielkim.
Z kolei w poniedziałek (13 listopada) godz. 10.45 w Zespole Szkół w Radomyślu Wielkim rozpocznie się trzeci Radomyski Test Wiedzy Historycznej „Polska Niepodległa” pod patronatem Burmistrza Józefa Rybińskiego i rzeszowskiego oddziału Instytutu Pamięci Narodowej. Po teście odbędzie się pokaz filmu „Józef Piłsudski” w reżyserii Ryszarda Oryńskiego.

 

 

e-leclerc-mielec
Navi

Zobacz też...

Zostaw komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa