W Cieniu Jupiterów Mielec
Paliwa Mielec Zbiorniki
Paliwa Mielec Zbiorniki
Paliwa Mielec
Paliwa Mielec
fratelli
Image default
Informacje

Adrian już zaprojektował swoją przyszłość. W nagrodę poleci do Brukseli

Uczeń Technikum nr 1 w Zespole Szkół Ekonomicznych im. bł. ks. Romana Sitki w Mielcu, Adrian Rogala, został laureatem konkursu „Fundusze Europejskie – Zaprojektuj swoją przyszłość”. Konkurs promujący inwestycje unijne zorganizował samorząd województwa podkarpackiego. Skierował go do uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z terenu Podkarpacia.

Aby wziąć udział w konkursie, trzeba było wykazać się nie tylko kreatywnością i zmysłem artystycznym, ale także mieć wiedzę na temat programów Unii Europejskiej.

Uczniowie szkół ponadgimnazjalnych otrzymali zadanie stworzenia prototypu gry planszowej dotyczącej funduszy unijnych, która będzie dotyczyć jednego lub kilku z zaproponowanych zagadnień

Na ręce organizatorów konkursu wpłynęła ogromna liczba zgłoszeń w każdej z trzech kategorii. Licealiści i uczniowie techników wymyślili 82 gry planszowe. Dwie spośród nich wykonali reprezentanci mieleckiego „Ekonomika”: Joanna Kusek i Natalia Śmist z klasy Ia oraz Adrian Rogala z klasy IIb.

Spośród nadesłanych prac członkowie komisji konkursowej, przedstawiciele urzędu i eksperci, wyłonili najlepsze – wyróżniające się pod względem artystycznym i opowiadające o inwestycjach zrealizowanych z Funduszy Europejskich. Ogłoszenie nazwisk zwycięzców i wręczenie nagród nastąpiło 13 maja w Urzędzie Marszałkowskim w Rzeszowie podczas uroczystej gali.

 

256414788

 

Laureatem konkursu w kategorii szkoły ponadgimnazjalne został Adrian Rogala, który zajął drugie miejsce. Oprócz tabletu otrzymał on nagrodę specjalną – wycieczkę do Brukseli na zaproszenie Tomasza Poręby, posła do Parlamentu Europejskiego. Dodatkowo miał okazję wziąć udział w warsztatach z tworzenia gier. Poprowadził je Tomasz Kreczmar , polski dziennikarz, publicysta, twórca gier komputerowych, wideo i fabularnych.

Uczestnicy konkursu przekonali się, że temat Funduszy Europejskich może być ciekawą przygodą, która pozwoliła im na nowo odkryć województwo podkarpackie przez pryzmat projektów unijnych.

 

projekt

 

e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Dachowanie bmw w Padwi Narodowej

Wiadomości Mielec

Cztery pory roku w gminie Mielec – konkurs fotograficzny [FOTO]

Wiadomości Mielec

Kolejne zwycięstwo Czeczeńców. Handball Stal Mielec – AZS Biała Podlaska 33:27 [FOTO, VIDEO]

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa