W Cieniu Jupiterów Mielec
fratelli
Image default
Sport

Akademia Młodych Orłów – wysoka jakość szkolenia najmłodszych adeptów piłki nożnej

Akademia Młodych Orłów to bezpłatna inicjatywa współtworzona przez PZPN, Miasta oraz Biedronkę – Głównego Sponsora projektu. Jest to najlepsze źródło pozyskiwania adeptów piłki nożnej w Polsce, gdzie wiedza i doświadczenie idzie w parze z szacunkiem dla młodego człowieka i jego talentu.

Celami AMO są:

– popularyzacja piłki nożnej wśród dzieci i młodzieży, a w konsekwencji podniesienie poziomu polskiej piłki nożnej;

­ przeprowadzenie pierwszych selekcji – łowienie talentów;

– zwiększenie liczby trenujących dziewczynek i chłopców w Polsce – wspólny program;

– poprawa ogólnego rozwoju dzieci i młodzieży;

– wychowanie w duchu sportu, kształtowanie prawidłowych postaw społecznych dzieci i młodzieży;

– wyznaczanie kierunku szkolenia – podniesienie jakości;

– zaangażowanie całego środowiska piłkarskiego w Polsce w jednolite szkolenie.

Akademia Młodych Orłów w Dębicy funkcjonuje od 2015 roku, która z AMO w Rzeszowie zamyka listę stacjonarnych ośrodków w całym województwie Podkarpackim. Koordynatorem projektu jest trener Dariusz Kantor, na co dzień również trener Wisłoki Dębica, a także Laureat tegorocznych Piłkarskich Gryfów w kategorii – Trener Roku.

Aby dostać się do Akademii należy pozytywnie zdać testy sprawności fizycznej, które odbywają się co roku we wszystkich grupach wiekowych. Ponadto zawodnicy z AMO są pod stałym monitoringiem Polskiego Związku Piłki Nożnej. Dwa razy w miesiącu odbywa się wizytacja na zajęciach przez trenera monitorującego, który obserwuje postęp zawodników, gdzie najlepsi trafiają do notesu, a w dalszej fazie do bazy danych PZPN-u.

Wyróżniający się zawodnicy mają także szansę dostać powołanie na: Letnią, Jesienną, Zimową oraz Wiosenną Akademię Młodych Orłów, które są przygotowaniem do najmłodszej reprezentacji Polski U-15.

W zajęciach najstarszej grupy Orlik I – rocznik 2008 – Akademii Młodych Orłów w Dębicy uczestniczy aż 6 zawodników, którzy na co dzień są także zawodnikami mieleckich klubów piłkarskich (Patryk Jackowski, Szymon Błędowski, Oliwier Gembal, Jan Szwaja, Tymon Łukaszek, Aleksander Lisowski).

W projekcie występują 3 grupy wiekowe: (max. 16 zawodników w grupie, 2 Trenerów AMO, 2 Asystentów Trenerów AMO)

1) Skrzat: do 7 lat;

2) Żak Młodszy/Żak : 8 – 9 lat;

3) Orlik Młodszy/Orlik: 10 – 11 lat.

Rekrutacja zawodników do projektu AMO odbędzie się w czerwcu br. podczas „Dni Talentu” w Dębicy. Bliższych informacji można uzyskać na stronie Polskiego Związku Piłki Nożnej:https://www.laczynaspilka.pl/akademia-mlodych-orlow.html#amo_map-results oraz na stronie AMO Dębica: https://www.laczynaspilka.pl/akademia-mlodych-orlow,amo-debica,100939.html

19.12.2018 DEBICA ( POLAND ) PILKA NOZNA ( FOOTBALL ) SESJA FOTOGRAFICZNA PILKARZY AMO DEBICA NZ FOTO MICHAL STANCZYK / CYFRASPORT
e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Memoriał Agaty-Mróz Olszewskiej ostatni sprawdzian przed olimpiadą

Wiadomości Mielec

Finał EURO 2024 – Transmisja TVP – zobacz mecz na dużym ekranie w Multikinie w Navigatorze

Wiadomości Mielec

Sparing FKS Stal Mielec – ŁKS Łódź [VIDEO]

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa