W Cieniu Jupiterów Mielec
Paliwa Mielec Zbiorniki
Paliwa Mielec
fratelli
Image default
Informacje

Akcja charytatywna w Elektryku

„Ważny jest rodzaj pomocy, którą się oferuje, ale jeszcze ważniejsze od tego jest serce, z jakim tej pomocy się udziela.” – pod takim hasłem wolontariusze, uczniowie oraz nauczyciele Zespołu Szkół im prof. Janusza Groszkowskiego przeprowadzili akcje charytatywną.

Drugiego lutego tego roku uczniowie Zespołu Szkół obchodzili Dzień Pozytywnego Myślenia. Całość została przygotowana przez Elżbietę Bąk – pedagoga szkolnego, Joannę Szatkowska – psychologa szkolnego i Iwonę Żolę – opiekunkę Szklonego Klubu Wolontariacko – Profilaktycznego „Pomocna Dłoń”.

Pomysłodawcą święta pozytywnego myślenia jest amerykańska psycholog Kristen Harrell. Istotą spotkania było przekonanie młodych ludzi by uwierzyli, że dzięki pozytywnemu nastawieniu można uwierzyć w siebie, co pozwoli na osiągnięcie sukcesu.

Ważnym elementem spotkania była loteria fantowa przygotowana przez uczennice należące do Szkolnego Klubu Wolontariacko – Profilaktycznego „Pomocna Dłoń”. Umiejętność okazywania współczucia, empatii jest podstawą człowieczeństwa.

Dostrzeżenie potrzebującego i zatrzymanie się by mu pomóc powinno być naturalnym odruchem każdego człowieka. Celem loterii była zbiórka pieniędzy dla jednego z uczniów naszej szkoły. Przygotowano około 180 losów w cenie 1 zł.

Warto zaznaczyć, że jedną czwartą stanowiły zabiegi fryzjersko – kosmetyczne oferowane przez uczennice technikum usług fryzjerskich. Taki mały gest ze strony ofiarodawców fantów, jak i nabywców losów pozwolił zebrać całkiem pokaźną kwotę, dostarczając przy tym mnóstwo zabawy dla wszystkich. Za przebieg loterii odpowiadały uczennice Patrycja But, Iwona Szendoł, Angela Frąc, Alicja Stafiej. Opiekunkami tego przedsięwzięcia były Iwona Żola i Marzanna Mazur – Witek.

 

W akcję wspierania ucznia włączyły się także uczennice klas technikum hotelarskiego i technikum żywienia i usług gastronomicznych. W tłusty czwartek przygotowały pączki, faworki, sałatki i ciasta. Należy tu wymienić uczennice klasy 4D Agnieszkę Stala, Joannę Kosiorowską, Karoliny Kapinos, Koper i Matusiak oraz Dominikę Machała. 

Do tego serwowana była herbata i kawa w różnych odsłonach. Za jej przygotowanie dziękujemy Klaudii Hałoń, Klaudii Kseń, Paulinie Nowickiej, Eryce Ortyl i Krzysztofowi Żmudzie. Uzyskane ze sprzedaży pieniądze po odliczeniu kosztów również zostały przeznaczone na pomoc dla osoby potrzebującej. Podziękowania należą się również uczniom klasy 2E za pomoc w przygotowaniu i przeprowadzeniu kiermaszu tłustoczwartkowego.

W przygotowania zaangażowane były i uczniom czas poświęciły Zofia Fijałkowska, Grażyna Kulczyk, Agnieszka Kusak, Magdalena Winiarz i Marzanna Mazur – Witek.

 

242319298  496862252  750777886  922951033 

 147156874

e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Festyn Parafialny na Osiedlu Lotników – Rodzinnie u Ducha

Wiadomości Mielec

Szkoły w województwie podkarpackim z najzdolniejszymi uczniami

Wiadomości Mielec

Tragedia w Książnicach

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa