W Cieniu Jupiterów Mielec
Image default
Informacje

Akcja krwiodawstwa SpoKREWnieni Służbą

Policjanci zachęcają do oddania krwi w czasie akcji krwiodawstwa „SPOKREWNIENI SŁUŻBĄ”. Wydarzenie odbędzie się w sobotę 27 czerwca w Chorzelowie.

Organizatorem zbiórki krwi jest Oddział Klubu HDK Legion przy OSP Chorzelów. Funkcjonariusze od lat współpracują z odziałem OGNISTY LEGION w Chorzelowie oddając krew, której w tym szczególnym czasie, jakim jest epidemia, ogromnie potrzeba.

Mamy nadzieję, że w pomoc innym włączą się również mieszkańcy całego powiatu mieleckiego. Mieleccy policjanci regularnie oddają krew, wszystko po to, by pomóc w ratowaniu ludzkiego życia i zdrowia. Ludzka krew to najcenniejszy dar, jaki można przekazać drugiemu człowiekowi. Funkcjonariusze i strażacy zachęcają do wzięcia udziału w akcji krwiodawstwa organizowanej przez HDK Ognisty Legion oraz OSP KSRG Chorzelów.

Akcja „SPOKREWNIENI SŁUŻBĄ”, którą patronatem objął Minister Obrony Narodowej odbędzie się w sobotę 27 czerwca br. przy OSP w Chorzelowie w godzinach od 9.00 do 13.00. Ognisty Legion to mundurowy oddział klubu HDK Legion kierowany przez Macieja Dąbrowskiego. Oddział ten powstał początkiem 2018 roku z inicjatywy strażaków z OSP w Chorzelowie, w której działa wielu honorowych dawców krwi, lecz swoją działalność na szerszą skalę strażacy rozpoczęli już w 2017 roku.

Ognisty Legion zrzesza strażaków, żołnierzy, policjantów oraz osoby wspierające z okolic Chorzelowa. Liczba osób deklarujących chęć niesienia pomocy stale rośnie. Nikogo nie trzeba przekonywać, jak ważna i cenna jest krew w ratowaniu ludzkiego życia. Każda osoba, która chce oddać krew musi wypełnić formularz, a następnie przejść badanie lekarskie. Po uzyskaniu akceptacji, można oddać krew.

Aby zostać krwiodawcą wystarczy mieć od 18 do 65 lat, ważyć powyżej 50 kilogramów oraz posiadać przy sobie dokument potwierdzający tożsamość. Każdy honorowy dawca kwalifikujący się do oddania krwi, może jednocześnie zostać honorowym dawcą szpiku. Zachęcamy wszystkich do oddawania krwi.

To nic nie kosztuje, a można w ten sposób uratować komuś życie. Takie akcje ukazują dobroć, która jest w każdym z nas. Wystarczy mały gest, by dać szansę na życie drugiemu człowiekowi.

Każda zebrana kropla krwi ma nieocenioną wartość dla człowieka, który jej potrzebuje.

e-leclerc-mielec
Navi

Zostaw komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa