W Cieniu Jupiterów Mielec
Dentysta Mielec
EsteticDent Dentysta Mielec
fratelli
Image default
Informacje

Akcja „Podaruj Pluszaka” w Elektryku

Mieleckie karetki zyskały nowe wyposażenie w postaci 70 pluszaków zebranych w ramach akcji charytatywnej „Podaruj pluszaka” w Zespole Szkół im. prof. J. Groszkowskiego w Mielcu (popularny Elektryk).

Pluszaki były zbierane w szkole przez 2 miesiące. Za pośrednictwem ratowników medycznych rozdawane będą one chorym lub poszkodowanym w wypadkach dzieciom. Maskotki są bardzo przydatne w każdej karetce.

Mimo najtroskliwszej opieki, jazda do szpitala zawsze jest dla dziecka stresem, tym bardziej, że pobyt w ambulansie wynika przecież z choroby, bólu czy wypadku. Miękka i miła przytulanka jest dla maluchów wsparciem w tych trudnych sytuacjach.

Maskotki pomagają też ratownikom, pielęgniarkom i lekarzom. Z dzieckiem uspokojonym maskotką lepiej się współpracuje. Załodze karetki łatwiej wtedy wykonać wszystkie czynności medyczne i badania. Ratownicy mogą też użyć maskotki do pokazania dziecku, które z tych czynności będą wykonywać, np. wkłucie czy osłuchiwanie.

Stres dziecka jest wtedy zdecydowanie mniejszy.

Akcję charytatywną prowadziły pani Ewa Bożek oraz pani Dorota Kania-Pomykała.

 

 

e-leclerc-mielec
Navi

Zobacz też...

Zostaw komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa