W Cieniu Jupiterów Mielec
fratelli
Image default
Informacje

„Akcja Serce” lotników morskich i mieleckiego samolotu

Załoga wyprodukowanego w PZL Mielec samolotu M28B Bryza 1TD z 43 bazy Lotnictwa Morskiego zrealizowała 10. lot z organami do przeszczepu w 2024 roku.

W poniedziałek 24 czerwca o godzinie 08:00 samolot M28B Bryza TD z 43 Bazy Lotnictwa Morskiego wystartował z lotniska w Gdyni Babich–Dołach. Załoga wykonała lot po trasie Gdynia–Katowice–Gdynia. Lotnicy morscy realizowali zadanie lotnicze w ramach ,,Akcji Serce”. O godzinie 11:26 samolot Bryza wylądował na lotnisku macierzystym. Zadanie było realizowane na rzecz Śląskiego Centrum Chorób Serca w Zabrzu.

Był to 10. lot wykonany w 2024 roku przez załogi statków powietrznych Gdyńskiej Brygady Lotnictwa Marynarki Wojennej w ramach ,,Akcji Serce”. Od 2007 roku lotnicy morscy wykonali 89 lotów o statusie ,,hospital”. Zadanie transportu zespołów medycznych realizują załogi samolotów transportowo-desantowych M28B Bryza.

Źródło: Gdyńska Brygada Lotnictwa Marynarki Wojennej
Tekst, zdjęcie kpt. mar. Marcin Kołodziejski

e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Szczury doprowadziły do zamknięcia budynku przedszkola

Wiadomości Mielec

Warsztaty bębniarskie na Rynku i w SCK [FOTO]

Wiadomości Mielec

„Nieme kino” w Parku Oborskich [FOTO]

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa