W Cieniu Jupiterów Mielec
fratelli
Image default
Informacje

Akcja starostwa – Ekologia jest fajna

Gmina Wadowice Górne włączyła się w proekologiczną akcję mieleckiego starostwa kierowaną do młodych mieszkańców powiatu. W trakcie ferii zimowych Samorządowy Ośrodek Kultury i Rekreacji gminy Wadowice Górne zorganizował panele warsztatowe, których tematem przewodnim była ekologia.

Zajęcia odbywały się pod wspólnym tytułem „EKOLOGIA JEST FAJNA”. W zamyśle organizatorów zajęcia przygotowane w formie wspólnej zabawy, miały na celu zwiększyć poziom świadomości ekologicznej, propagowanie idei proekologicznego stylu życia, zasad prawidłowej segregacji odpadów. Animatorzy zajęć przy tej okazji starali się nakierować uczestników zajęć na odkrywanie własnych zdolności i możliwości manualnych, a także rozwijanie wyobraźni. Zdaniem Elżbiety Augustyn – Gruszki, dyrektor SOKiR w Wadowicach Górnych -ekologia nie musi być nudna, a dzieci i młodzież potrzebują tylko ciekawego pomysłu na realizację działań proekologicznych. – Poprzez realizację zajęć warsztatowych uczestnicy przekonali się, że działania proekologiczne mogą być fajną, kształcącą i kreatywną formą spędzania wolnego czasu – powiedziała E. Augustyn – Gruszka. – Mamy w planach kolejne działania proekologiczne z udziałem naszych podopiecznych. Już w czerwcu planujemy proekologiczny pokaz mody, do którego już teraz trwają przygotowania – dodała. Zakończone obecnie zajęcia obejmował dwa niezależne panele.

Pierwszy z nich polegał na malowaniu toreb ekologicznych, ozdobionych w ludowe wzory i skierowany został do grupy 28 osobowej. W trakcie zajęć powstały przepiękne, personalizowane torby ekologiczne, które można wykorzystać w codziennym użytkowaniu. Drugi panel to tworzenie obrazów z plastikowych nakrętek, zaprojektowany jako praca zbiorowa (uczestniczyło w nim 30 osób). W jego trakcie powstały dwa obrazy przedstawiające logo gminy Wadowice Górne.

Do ich stworzenia wykorzystano kolorowe, plastikowe nakrętki, papier oraz tablice korkowe.

e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

„Niemego kina” w Parku Oborskich [FOTO]

Wiadomości Mielec

Zawody Sportowo-Pożarnicze Gminy Mielec [FOTO]

Wiadomości Mielec

Piknik w Melexie [FOTO, VIDEO]

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa