W Cieniu Jupiterów Mielec
Dentysta Mielec
EsteticDent Dentysta Mielec
fratelli
Image default
Informacje

Akcja „Żołnierska Pamięć” [FOTO]

Żołnierze 3 Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej im. płk. Łukasza Cieplińskiego ps. „Pług” włączyli się w akcję „Żołnierska Pamięć”. W ramach akcji uporządkowali mogiły swoich bohaterskich poprzedników i zapalili symboliczne znicze na znak pamięci. W ten sposób oddali hołd bohaterom walk o wolność i niepodległość Ojczyzny.

1 sierpnia przypada 78. Rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego. To ważny dzień dla każdego żołnierza Wojsk Obrony Terytorialnej. Żołnierska pamięć jest elementarną częścią żołnierskiego etosu.

Żołnierze 3 Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej przez ostatnie dni w ramach akcji „Żołnierska Pamięć” porządkowali groby wojskowych. Terytorialsi z całego Podkarpacia, w tym m.in. z 34 Batalionu Lekkiej Piechoty im. mjr Władysława KOBY ps. „Rak” wchodzącego w skład 3. Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej, uporządkowali miejsca pamięci oraz zapalili znicze.

To ważne, by pamiętać o wydarzeniach z naszej przeszłości, cichych, czasem nawet zapomnianych bohaterach. Pragniemy utrzymać tradycję dbając o porządek na grobach zmarłych żołnierzy oraz pomnikach pamięci.

Służba wojskowa każdego noszącego wojskowy mundur jest kontynuowaniem drogi wszystkich, którzy mundur ten nosili. Pamiętamy o powstańcach, każdego dnia dając swoim zachowaniem wzór dla kolejnych pokoleń przekazując nasze wartości, motywację i doświadczenie.

Inicjatywa w ramach akcji w środowisku wojskowym ma przypominać młodym pokoleniom żołnierzy o poświęceniu i bohaterstwie ich poprzedników oraz ciągłości Sił Zbrojnych. My jako kontynuatorzy misji będziemy pamiętać o tym co było i przekazywać młodszym pokoleniom wartości jakie nasi kombatanci zdążyli nam przekazać jeszcze za życia.

e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Kilkudniowy kurs doskonalący dla Ratowników Medycznych

Wiadomości Mielec

Tragedia na ulicy Legionów

Wiadomości Mielec

Rowerzyści po potrąceniach odwiezieni do szpitala

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa