W Cieniu Jupiterów Mielec
Image default
Informacje

Akcje charytatywne w Dąbrówce Wisłockiej

Tradycją stało się już, iż uczniowie ze Szkoły Podstawowej z Dąbrówki Wisłockiej (gm. Radomyśl Wielki) biorą udział w różnych akcjach charytatywnych.

W tym roku uczniowie zaangażowali się w ogólnopolską akcję Góra Grosza. Jej celem jest zebranie środków na pomoc dzieciom wychowującym się poza własną rodziną, w tym na tworzenie nowych domów dla dzieci, rodzinnych domów dziecka, pogotowi rodzinnych, kwalifikowanych rodzin zastępczych oraz dla najbardziej potrzebujących domów dziecka, które realizują prorodzinne programy wychowawcze.

Uczniom z Dąbrówki Wisłockiej udało się zebrać 144,47 zł w nominałach od 1 do 20 groszy. Paczka ważyła 9,5 kg.

Kolejną akcję jaką Samorząd Uczniowski zorganizował, to zbiórka suchej karmy dla zwierząt ze schroniska. Zebrano 21 kg karmy, która została przekazana do przytuliska dla psów i kotów z Azylu dębickiego.

Uczniowie wraz z rodzicami zaangażowali się również w akcję zbiorki darów dla dzieci z Domu Dziecka Hanka w Dębicy. Zebraliśmy dużą ilość nie tylko słodyczy, ale przede wszystkim przyborów szkolnych, elementów odzieży oraz środki czystości. Dzieci otrzymały za to podziękowanie.

Ponadto uczniowie nieprzerwanie zbierają plastikowe nakrętki oraz zużyte baterie, które przekazywane są na cele charytatywne. Akcje te przyczyniają się również do dbania o własne środowisko i uczą segregacji odpadów.

M. Barnaś

 

 

Zobacz też...

W Cieniu Jupiterów Mielec
Mielec: Informacje, Relacje, Wiadomości, Wydarzenia, Ogłoszenia, Nowości