W Cieniu Jupiterów Mielec
Image default
Informacje

Aktualne wizualizacje projektu nowej hali

Inwestorem budowy nowej hali sportowej w Mielcu jest Gmina Miejska Mielec i Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Mielcu, a wykonawcą konsorcjum firm: Mosty Łódź S.A. (lider) oraz partnerzy – Balzola Polska Sp. z o.o. i Construcciones y Promociones Balzola S.A. z Bilbao (Hiszpania). Umowę podpisano 18 października 2018 r.

Datę zakończenia prac wyznaczono na 18 lutego 2021 r.

Wartość kontraktu wynosi 136 mln 570 tys. zł. (brutto). Na budowę hali wraz z basenem miasto Mielec pozyskało dofinansowanie Ministerstwa Sportu i Turystyki,  ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej, w łącznej kwocie 33,5 mln zł, w tym 30 mln zł w ramach Programu Inwestycji o Szczególnym Znaczeniu dla Sportu – edycja 2017 i 3,5 mln zł w ramach Programu SPORTOWA POLSKA – Program Rozwoju Lokalnej Infrastruktury Sportowej.

Parametry obiektu:

Wysokość budynku – 17,1 m

Długość (zewnętrzna) – 113,92 m

Szerokość (zewnętrzna) – 100,37 m

Powierzchnia zabudowy – 10.014 m2

Powierzchnia użytkowa – 17.307 m2

Kubatura – 141.281 m3

Widownia hali głównej – 3056 miejsc

Widownia basenu – 398 miejsc

Układ funkcjonalny budynku składa się z trzech niezależnych części: hali sportowo-widowiskowej, basenu i sali treningowej z zapleczem. Wejście do hali głównej przewidziano z poziomu +1 poprzez schody terenowe. Wejście do części basenowej sytuuje się z boku wejścia do hali widowiskowej natomiast wejście do części treningowej, z drugiej strony budynku.

Jedną z głównych idei opisanych na wstępie Programu Funkcjonalno-Użytkowego, stanowiącego punkt wyjściowy do wykonania projektu, było uzyskanie przestrzennej hali sportowej, gdzie swobodnie można przejść z jednego końca obiektu na drugi, oglądając akcję na boisku, stąd też rozwiązania projektowe uwzględniają dostępność budynku dla widza i użytkownika od strony obu przyległych do obiektu dróg publicznych.

Dostępny od strony ul. Kusocińskiego zespół treningowy, to oprócz hali treningowej z częścią wydzieloną do wspinaczki, pomieszczenie siłowni, szatnie i magazyny. Układ centralnie usytuowanej widowni poprzez zastosowanie trybun teleskopowych zapewni wiele możliwości aranżowania przestrzeni areny głównej.

Zobacz też...

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa