W Cieniu Jupiterów Mielec
Image default
Galerie Informacje Materiały video

Al. Kwiatkowskiego oficjalnie oddana do użytku [FOTO, VIDEO, DRON]

Mieleccy kierowcy mogą już korzystać z kilometra nowej nawierzchni asfaltowej w centrum miasta. Końca dobiegł tu wart ponad 4 miliony złotych remont współfinansowany ze środków powiatu, miasta i urzędu wojewódzkiego.

Remont al. Kwiatkowskiego i al. Niepodległości był kolejnym przedsięwzięciem, jakie władze powiatu i miasta, przy wsparciu środków z budżetu państwa, podjęły w rejonie centrum Mielca oraz Specjalnej Strefy Ekonomicznej Euro-Park Mielec. W 2015 roku odbyła się przebudowa skrzyżowania al. Kwiatkowskiego z ul. Przemysłową warta przeszło 800 tys. złotych, a w roku 2017 – wart prawie 6 milionów złotych remont fragmentu ul. Wojska Polskiego i ronda w centrum SSE Mielec. Obydwie te inwestycje blisko w połowie wsparte zostały środkami z budżetu państwa.

Zakończona przebudowa al. Kwiatkowskiego i al. Niepodległości kosztowała 4 368 693, 69 zł i została dofinansowana w ramach Programu Rozwoju Gminnej i Powiatowej Infrastruktury Drogowej Na Lata 2016-2019 kwotą 2 184 346 zł. Resztę środków, tak jak w przypadku poprzednich inwestycji, zabezpieczył samorząd Powiatu Mieleckiego oraz Miasta Mielca.

W ramach robót przy al. Kwiatkowskiego i al. Niepodległości przebudowano nawierzchnię jezdni, chodników i ścieżek rowerowych oraz kanalizacji deszczowej wraz ze studniami ściekowymi. Projekt objął również wykonanie nowego oznakowania, przebudowę zatok autobusowych wraz z peronami oraz przebudowę skrzyżowania – polegającą na wprowadzeniu azyli dla pieszych. Zadanie zrealizowało Przedsiębiorstwo Robót Drogowych Spółka z o.o. w Mielcu.

 

e-leclerc-mielec
Navi

Zobacz też...

Zostaw komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa